Dobra zmiana zawitała do kartografii i wreszcie można kupić globus Polski. Taki sam jak ten z "Ucha prezesa"!

Globus Polski można kupić w jednej z warszawskich księgarni.
Globus Polski można kupić w jednej z warszawskich księgarni. Księgarnia Geograf
Produkt reklamowany jest jako „dobra zmiana w kartografii” i przedstawia globus Polski. Tak, na całej kuli ziemskiej zaznaczono jedynie Polskę, za to wielką, rozciągającą się niemal od bieguna do bieguna. Taki sam można było jakiś czas temu zobaczyć w satyrycznym serialu "Ucho prezesa"!

To, że Polska zajmuje niemal pół powierzchni globusa to jedno. Ważne jest też, jak wielki na niej jest Żoliborz. Czyli warszawska dzielnica, w której mieszka prezes Jarosław Kaczyński. Okazuje się, że ta część stolicy ma już powierzchnię taką, jak województwo zachodniopomorskie. Niestety nie udało nam się ustalić, co o takim zrównaniu swojego okręgu wyborczego z ulubionym miejscem na świecie prezesa myśli poseł Joachim Brudziński...

Współautorem globusa jest Robert Górski, pomysłodawca "Ucha prezesa" i odtwórca głównej roli w tym hitowym serialu. Globus, wielki, elegancki i podświetlany można kupić w warszawskiej Księgarni Geograf.

Jeśli ktoś ma chęć posiadać taki sam gadżet, musi się jednak pośpieszyć. Edycja jest limitowana i przygotowano tylko tysiąc sztuk. A dla tych, których może trochę razić widok pustego oceanu po drugiej stronie kuli ziemskiej, przygotowano dodatkowo naklejki z San Escobar. Można zabawić się w Witolda Waszczykowskiego i samemu odkryć, w którym miejscu leży słynna wyspa.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...