Premier tłumaczy się z lotów wojskowym samolotem do domu. "Chętnie podróżowałabym pociągiem, ale nie mogę"

Premier tłumaczy się z lotów wojskowym samolotem do domu. "Chętnie podróżowałabym pociągiem, ale nie mogę tego robić"
Premier tłumaczy się z lotów wojskowym samolotem do domu. "Chętnie podróżowałabym pociągiem, ale nie mogę tego robić" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Premier co tydzień korzysta z wojskowego transportu lotniczego w drodze do Krakowa, skąd udaje się do domu w kolumnie samochodów BOR - napisała "Rzeczpospolita". Na reakcję Beaty Szydło nie trzeba było długo czekać.

Beata Szydło
Premier

Ja bardzo chętnie podróżowałabym normalnie środkami lokomocji publicznej, wsiadając do pociągu, przemieszczając się własnym samochodem, ale nie mogę tego robić dlatego, że jestem osobą chronioną.

Tymczasem była premier Ewa Kopacz przyznała, że w lotach Beaty Szydło nie ma nic nadzwyczajnego. Dodała jednak: – Każdy premier ma takie prawo. Ja nie latałam – mówiła dziś w w RMF FM była premier Ewa Kopacz. Zdaniem Kopacz czasem nie ma innej rady i trzeba skorzystać z najszybszego możliwego połączenia.
Według "Rzeczpospolitej", przelot premier na pokładzie samolotu C295M (znanego od wcześniejszej jako CASA) jest "poza jakimikolwiek standardami transportu najważniejszych osób w państwie". Samolotu nie ma bowiem w wykazie środków transportu powietrznego dla osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie.

źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zmasowane podpalenia w Szwecji[/b]. Spłonęło blisko 90 samochodów

Zmasowane podpalenia w Szwecji. Spłonęło blisko 90 samochodów

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.