Tłusty czwartek na bogato. Pączki, lukier i amfetamina znalezione w jednej z katowickich piekarni. Udawali, że to mąka

To nie cukier puder
To nie cukier puder Fot. slaska.policja.gov.pl
Amfetamina bardzo przypomina mąkę, która jest niezbędna do produkcji pączków, ale policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z katowickiej komendy nie dali się nabrać. W jednej z piekarni w mieście funkcjonariusze odkryli, że nie tylko pieczono tam pączki, ale i porcjowano ten narkotyk.

Policjanci trafili do piekarni dzięki uzyskanej informacji, że w środku mogą znajdować się narkotyki. Weszli akurat w tłusty czwartek, kiedy wszyscy powinni być skupieniu na smażeniu pączków.

Na miejscu wydarzenia potoczyły się lawinowo – już przy wejściu zatrzymano dwie młode kobiety, które miały przy sobie amfetaminę. Można z niej było przygotować 30 działek dilerskich.

W środku policjanci szybko spostrzegli 31-latkę, która przesypywała biały proszek. To oczywiście nie była mąka… Z tej amfetaminy można było przygotować kolejne 50 porcji narkotyku.

Ale w piekarni nie była tylko amfetamina. W szafce 30-letniego pracownika odkryto susz roślinny, a w jego mieszkaniu kilkadziesiąt działek marihuany. W sumie zatrzymano trzy kobiety i jednego mężczyznę. To mieszkańcy Katowic, grożą im trzy lata więzienia.

Źródło: slaska.policja.gov.pl

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...