Twórca zbiórki na samochód dla 20-letnego Sebastiana zniknął z pieniędzmi? Rafał Biegun odpowiada na zarzuty

Pomysłodawca zbiórki na nowy samochód dla Sebastiana K. odpowiada autorce wpisu o jego rzekomym zniknięciu z pieniędzmi.
Pomysłodawca zbiórki na nowy samochód dla Sebastiana K. odpowiada autorce wpisu o jego rzekomym zniknięciu z pieniędzmi. Fot. Pomagam.pl/NowySeicento
Pamiętacie zbiórkę na Seicento dla 20-letniego Sebastiana K., który jest podejrzany o spowodowanie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło? Niedawno sieć obiegła wiadomość, że organizator tej akcji zbiegł z zebranymi pieniędzmi. Teraz Rafał Biegun wyjaśnia całą sytuację na Facebooku.

Inicjatorką zamieszania jest internautka, która na Twitterze napisała: "Zbiórka dawno zakończona. Autor zbiórki zniknął z pieniędzmi. Kierowca Seicento nie otrzymał nawet złotówki. Media milczą".
Rafał Biegun domaga się przeprosin i zapewnia, że nigdzie nie zniknął. Przeciwnie, występował nawet w ostatnim czasie w telewizji. "Możemy się teraz spodziewać wypuszczania takich informacji. Nagle najbardziej prawicowe środowiska i media z tej strony pytają "co z kasa, kiedy zostanie przelana, już powinna być przelana!" — komentuje na Facebooku. Wyjaśnia również, że zakończył zbiórkę 22 lutego 2017, dokładnie o 23:59. "Pieniądze są na koncie Pomagam.pl, a ja czekam tylko na informacje dotyczące rozliczenia podatków i szczegółów niezbędnych do wykonania przelewu" — tłumaczy.
Internauci z Rafałem Biegunem na czele tłumaczyli zorganizowanie zbiórki pieniędzy na nowe auto dla Sebastiana K., tym, że oskarżony o spowodowanie wypadku będzie miał teraz spore kłopoty w związku z zarzutami i sądową batalią. "Przy całym nagłośnieniu sprawy ciężko będzie mu odzyskać wrak auta, jak obecnie rządzącym wrak samolotu. To będzie niewątpliwie długa i trudna droga. W ten sposób chciałbym mu ją ułatwić i zapewnić choć trochę spokoju oraz ograniczyć jego wydatki" – zachęcał do wpłat Rafał Biegun.

Napisz do autora: lidia.pustelnik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...