Siła witaminy C w nowych produktach Eveline

Fot. materiały prasowe; naTemat
Witaminy były pierwszymi ważnymi dodatkami do kosmetyków, a umieszczenie witaminy C było szczególnie ważne dla producentów ze względu na szczególne jej właściwości zarówno odżywcze, antyoksydacyjne i odmładzające. Na początku największym problemem była stabilność tej witaminy, która w warunkach kontaktu ze środowiskiem zewnętrznym natychmiast ulegałaby dezaktywacji i traciła wszystkie swoje cenne właściwości.

W nowoczesnych kosmetykach problem ten udało się rozwiązać poprzez zamianę zwykłej witaminy C na jej formę bioaktywną. Dodanie do kremu witaminy C w postaci Tetraisopalmitynianu Ascorbylu podnosi jej stabilność w kremie. Taka postać znacznie lepiej rozpuszcza się w tłuszczach i może wnikać w głąb naskórka, gdzie następnie konwertuje w wolną postać witaminy C, która jest tak istotna dla podtrzymania funkcji skóry odpowiedzialnych za utrzymanie jej zdrowego wyglądu i młodości.

Witamina C ma właściwości wielofunkcyjne bo bierze udział w bardzo wielu procesach związanych z prawidłowym funkcjonowaniem epidermy i utrzymaniem jej młodości. Jest niezbędna do syntezy kolagenu, ma ważny udział w funkcjonowaniu bariery naskórkowej oraz zwiększa przepływ krwi. Jest niezwykle ważnym antyoksydantem i skutecznie niweluje powstające w naskórku wolne rodniki, które przy jej braku uszkadzałyby DNA i przyspieszały starzenie skóry. Chroni lipidy przed utlenieniem i skutecznie rewitalizuje komórki skóry.
Witamina C dzięki hamowaniu enzymu tyrozynazy zmniejsza melanogenezę i tym samym przyczynia się do rozjaśnienia kolorytu, zapobiega powstawaniu przebarwień związanych z ekspozycją na promieniowanie ultrafioletowe. Ma lekkie działanie peelingujące, dzięki czemu przyczynia się do odświeżenia naskórka, usunięcia martwych komórek i wygładzenia jego powierzchni.Nowa linia kosmetyków firmy Eveline Cosmetics Expert C™ po raz kolejny wykorzystuje drogocenne właściwości witaminy C poprzez połączenie jej z innymi niezwykle ważnymi dla funkcjonowania skóry składnikami. Używane w tej serii pojęcie „aktywator młodości” oznacza unikalne i innowacyjne połączenie bioaktywnej, silnie skoncentrowanej postaci witaminy C z nawilżającym kwasem hialuronowym dzięki, któremu uzyskano efekt wyjątkowo skutecznego oddziaływania na skórę. Jest to kolejna linia oparta na hybrydowej fuzji składników, które to pojęcie w praktyce oznacza wykorzystanie nowoczesnych technologii do połączenia właściwości kilku produktów pielęgnacyjnych w jednym kompleksowym wyrobie.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Trwa ładowanie komentarzy...