Popyt rośnie, ale... To miejsce musisz odwiedzić, jeśli poważnie myślisz o własnym M!

Na rynku mieszkań rośnie popyt, przy czym w najbliższym czasie czekają go spore zmiany. O tym, czego się spodziewać, będzie można dowiedzieć się na najbliższych Targach Mieszkań i Domów
Na rynku mieszkań rośnie popyt, przy czym w najbliższym czasie czekają go spore zmiany. O tym, czego się spodziewać, będzie można dowiedzieć się na najbliższych Targach Mieszkań i Domów Materiały prasowe
Pierwsze przekręcenie klucza w zamku. Później przekroczenie progu i już można delektować się unoszącym się w powietrzu zapachem świeżości. Może jeszcze w całości nieumeblowane, może niewyróżniające się metrażem, ale najważniejsze, że WŁASNE. To doświadczenia tych, którzy stali się już szczęśliwymi posiadaczami czterech kątów. U innych zakup mieszkania wciąż pozostaje w sferze marzeń, co nie oznacza, że nie starają się wcielić ich w życie.

Do urzeczywistnienia marzeń o własnym „M” przyda się – oczywiście poza funduszami – wiedza, która jak głosi stare porzekadło „to potęgi klucz”. Bo pierwszą zasadą, jaką powinniśmy kierować się w czasie poszukiwań własnego kąta na ziemi, jest wybadanie rynku nieruchomości. A ten od ponad 2 lat przeżywa w Polsce prawdziwy boom. Polacy kupują mieszkania, widząc w nich inwestycję na przyszłość czy poszukując większej przestrzeni do życia. Oczywiście nie należy zapominać, że wciąż dla wielu naszych rodaków własne M jawi się jako mission impossible.

Niezależnie od sytuacji warto przyjrzeć się temu, co obecnie dzieje się na rynku. A dzieje się sporo. Jak wynika z prognoz, za 3 miesiące może zabraknąć środków na dopłaty w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Za to pełną parą trwają przygotowania do startu sztandarowego programu rządu Beaty Szydło – „Mieszkanie PLUS”. W międzyczasie wzrósł wkład własny, a na horyzoncie szykują się zmiany w prawie o kredytach hipotecznych, docelowo mające zapewnić kredytobiorcom większą ochronę.

Wszyscy, którzy zastanawiają się, jakich cen mieszkań można spodziewać się w przyszłości i w co inwestować na rynku nieruchomości, będą mieli niedługo szansę znaleźć odpowiedzi na trapiące ich pytania. W najbliższy weekend (11 i 12 marca) odbędą się bowiem w Hali Stulecia we Wrocławiu Targi Mieszkań i Domów – przystanek obowiązkowy zarówno dla znawców branży deweloperskiej, jak i zwykłych konsumentów, dla których mieszkanie to coś więcej niż tylko kąt do spania.
Obecność na targach potwierdzili czołowi przedstawiciele rynku deweloperskiego. Będzie można zapoznać się z ofertą chociażby takich marek jak: Arkop, Bouygues Immobilier Polska, Dom Deweloper, Dom Development, Partner Capital Group, mLocum czy Rafin,. Ponadto obecne będą przedsiębiorstwa z branży Smart Home & Design: swój katalog zaprezentują firmy od RTV i AGD, innowacyjnych technologii, designu i dekorowania wnętrz oraz ekologicznych rozwiązań dla domu.


– Zależy nam na tym, żeby każdy klient szukający mieszkania czy domu miał nasze Targi w kalendarzu z dopiskiem „obowiązkowo odwiedzić”. Są ku temu dwa ważne powody. Pierwszy: mamy ponad 120 wystawców, to zdecydowanie najwyższa liczba, jeśli chodzi o targi mieszkaniowe we Wrocławiu. Drugą kwestią jest to, że zapewniamy przegląd oferty największych graczy na rynku deweloperskim – komentuje Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres S.A., organizatora wrocławskiej imprezy.

Co godzinę będzie można również wziąć udział w bezpłatnych seminariach. Na gości targów czeka sztab ekspertów z wiedzą o nieruchomościach, finansach i przepisach dotyczących sprzedaży, zakupu lub wynajmu mieszkania. Z kolei w Strefie Porad i Wypoczynku znajdą zajęcie ci, którzy chcieliby zaprojektować własne mieszkanie lub odbyć wirtualny spacer w goglach 360°. W tym miejscu będzie też można zasięgnąć języka u architektów: Magdaleny Miśkiewicz z Miśkiewicz Design, Ireny Zajdel z Valent oraz ekspertów z pracowni wnętrz KODO.

Nie ma ekscytującego wydarzenia bez wyjątkowych nagród, więc wśród atrakcji tegorocznych targów nie mogło zabraknąć konkursu. Przed każdym, kto wypełni kupon na stoisku mieszkaniowi.pl pojawi się szansa wygrania ciekawej nagrody. Jedną z nich jest voucher o wartości 4000 zł na zakup wycieczki w popularnym portalu – Wakacje.pl. Pozostałe nagrody to m.in. komplety pościeli, artykuły dekoracyjne, książki, a także vouchery na usługi architektów.


Rodziny mogą liczyć na udogodnienia m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 r. ż. pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Rodzice będą mogli zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanych animatorek na specjalnie przygotowanym placu zabaw. Bilety w kasach będą kosztowały 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie www.mieszkaniowi.pl i www.eventim.pl.

Partnerem targów jest Archicom, a Partnerami Strategicznymi PZFD i REAS. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Artykuł powstał we współpracy z Nowy Adres S.A.

Trwa ładowanie komentarzy...