Kaczyński stracił nerwy na miesięcznicy. "Ujawnienie prawdy o Smoleńsku jest blisko, ta 'Oda do Radości' nic nie zmieni"

To była inna miesięcznica niż zwykle. Na Krakowskim Przedmieściu było widać, że przed chwilą ekipa Kaczyńskiego poniosła dotkliwą porażkę w Brukseli.
To była inna miesięcznica niż zwykle. Na Krakowskim Przedmieściu było widać, że przed chwilą ekipa Kaczyńskiego poniosła dotkliwą porażkę w Brukseli. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na 83. miesięcznicy chciał powtórzyć swój tradycyjny spektakl na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Tym razem nie poszło jednak tak łatwo... Przemówienie Kaczyńskiego skutecznie zepsuli zwolennicy opozycji, którzy w tym samym miejscu postanowili świętować reelekcję Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Przegrana Prawa i Sprawiedliwości w Brukseli nieoczekiwanie uderzyła Jarosława Kaczyńskiego w najmniej spodziewanym miejscu. Późnym piątkowym wieczorem prezes Prawa i Sprawiedliwości pojawił się na Krakowskim Przedmieściu, by wziąć udział w 83. miesięcznicy smoleńskiej, ale tam czekało na niego nietypowe "powitanie".

Tłumnie na Krakowskie przedmieście przyszli nie tylko zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, ale i osoby, które postanowiły świętować tam przedłużenie kadencji Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Gdy Jarosław Kaczyński zaczął swoje tradycyjne przemówienie o tym, że "poznanie prawdy o katastrofie jest już bliskie", zwolennicy opozycji odpowiedzieli mu hymnem Unii Europejskiej.
– Ta "Oda do Radości" nic nie zmieni! To atak na Polskę pod sztandarami UE! – grzmiał poirytowany polityk. Chwilę później skończył przemawiać. Wyraźnie zdenerwowany szybko opuścił Krakowskie Przedmieście.
Jarosław Kaczyński
prezes PiS na 83. miesięcznicy smoleńskiej

My tu będziemy i my tutaj zwyciężymy. Będzie wolna Polska. Będzie prawda o Smoleńsku i będzie klęska tych, którzy są łotrami, którzy tutaj czymś rzucają, ale powtarzam: nic wam to nie pomoże. Przegraliście moralnie, przegraliście politycznie i przegracie do końca. Poniesiecie klęskę, Polska zwycięży.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...