Kuriozalna wpadka dziennikarki na konferencji. Zatytułowała Kaczyńskiego tak, jak nikt przedtem

Kim właściwie jest Jarosław Kaczyński? Dziennikarka Polsatu postanowiła go tytułować per "Panie"...
Kim właściwie jest Jarosław Kaczyński? Dziennikarka Polsatu postanowiła go tytułować per "Panie"... Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kim jest Jarosław Kaczyński? Teoretycznie to jeden z 460 zwykłych posłów. W rzeczywistości wszyscy jednak wiemy, że to człowiek, któremu podlegają zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i premier Beata Szydło. To rodzi problem z tym, jak zwracać się do tego człowieka. Jak wielki to problem świetnie pokazała dziennikarka Polsatu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Kaczyńskiego, gdzie zaliczyła zabawną wpadkę.

Niektórzy mówią, że to nowy naczelnik państwa. Inni tytułują go po prostu "prezesem". On sam nazywa się jednak "panem". I wygląda na to, że właśnie ten ostatni tytuł za najbardziej odpowiedni uznała dziennikarka, którą stacja Polsat wysłał na poniedziałkową konferencję Jarosława Kaczyńskiego. – Dzień dobry, telewizja Polsat "Wydarzenia". Paaanie..., chciałabym zapytać o wniosek Platformy Obywatelskiej o wotum nieufności – tak wyraźnie "zacięta" zwróciła się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
Briefing Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego w #Warszawa. Poda...

Briefing Prezesa #PiS Jarosława Kaczyńskiego w #Warszawa. Podajcie dalej!

Posted by Prawo i Sprawiedliwość on Montag, 13. März 2017
Fragment z pytaniem od dziennikarki Polsatu zaczyna się od 26:10.
Sytuacja ta przypomniała głośne słowa Jarosława Kaczyńskiego sprzed kilku tygodni. Przypomnijmy, iż podczas jednej z sejmowych debat prezes Prawa i Sprawiedliwości przedstawił swoją formację jako nową klasę panów. – Jesteśmy ludzkimi panami, bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych – grzmiał Jarosław Kaczyński, gdy posłowie opozycji rzucili komentarz "ludzki pan" w odpowiedzi na jego słowa o tym, że PiS nie użyło siły podczas protestów opozycji z grudnia 2016 roku.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...