O BOR można już zapomnieć, wkrótce tę służbę zastąpi NSO. " Lepszego pomysłu na nazwę nikt nie zgłosił"

BOR wkrótce ma zastąpić NSO, czyli Narodowa Służba Ochrony.
BOR wkrótce ma zastąpić NSO, czyli Narodowa Służba Ochrony. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Wygląda na to, że powoli można już zapominać o Biurze Ochrony Rządu. Jak poinformował we wtorek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, jeszcze w tym tygodniu zakończone mają zostać prace nad projektem ustawy reformującej tę służbę. Zmianie ma ulec przede wszystkim nazwa.

BOR zastąpi Narodowa Służba Ochrony. Skąd taka właśnie nazwa? – Lepszego pomysłu, który byłby adekwatny do zadań Biura, nikt nie zgłosił. Przed nami jednak cała procedura legislacyjna, rządowa i parlamentarna, więc tutaj być może jeszcze nastąpią jakieś zmiany – tłumaczył Jarosław Zieliński na antenie Polsat News.

Zdaniem zastępcy szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczaka, Biuro Ochrony Rządu jest nazwą złą, bo zbyt wąską i nie opisuje tego, iż jej funkcjonariusze pracują m.in. także dla prezydenta. – Nazwa musi być poszerzona, musi być adekwatna do zadań – podkreślił Zieliński.

Przypomnijmy, iż prace nad reformą Biura Ochrony Rządu przyspieszyły po wypadku, który kolumna przewożąca premier Beatę Szydło miała 10 lutego w Oświęcimiu. Trzy rządowe auta wyprzedzały tam na podwójnej ciągłej przed skrzyżowaniem m.in. fiata seicento. Limuzyna szefowej rządu weszła w kontakt z tym pojazdem po czym uderzyła w drzewo. Poszkodowana została premier Szydło i jeden z funkcjonariuszy BOR.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: Polsat News
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • BOR
Trwa ładowanie komentarzy...