Kolejny sondaż potwierdza, że wrócił stary układ sił. Tylko PO liczy się w walce z ekipą "dobrej zmiany"

Znowu w grze o prawdziwą władzę liczą się tylko PiS i PO.
Znowu w grze o prawdziwą władzę liczą się tylko PiS i PO. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najnowsze badanie opinii publicznej potwierdza, że na polskiej scenie politycznej liczą się znowu tylko dwaj gracze: Prawo i Sprawiedliwość i Platforma Obywatelska. Gdyby wybory odbył się w marcu, na partię rządzącą oddałoby głos 35 proc. uprawnionych obywateli. Na najsilniejsza formacja opozycyjna zdobyłaby 21 proc.

Według pracowni Kantar Public, na podium znajduje się także ruch Kukiz 15' oraz Nowoczesna. Oba ugrupowania mają poparcie 8-proc. Do Sejmu nie weszłyby za to Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej, które znalazły się pod 5-proc. progiem wyborczym. Z kolei na Razem zagłosowałoby 2 proc. wyborców. Z danych Kantar Public wynika, że chęć w udziału w wyborach obecnie deklaruje 63 proc. Polaków.
Przypomnijmy, iż już poprzedni sondaż Kantar Public wskazywał na to, że po dwóch latach fascynacji Polaków różnymi nowymi formacjami scena polityczna wraca do dawnej normy, w której realnie o władzę walczyły tylko dwie najsilniejsze partie. Słupki poparcia PiS i PO powoli zrównywać zaczęły się kilka tygodni temu. Od tego samego momentu czołówkę stawki od liderów zaczęła dzielić przepaść.

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

źródło: rp.pl
Trwa ładowanie komentarzy...