"Ta dziewczyna jest warta uwagi, zarówno na festiwalu SXSW jak i poza nim" – zagraniczne media rozpływają się nad Brodką

Monika Brodka
Monika Brodka Fot. Screen ze strony Papermag.com
Wygrała Idola, kiedy miała 16 lat, ale nie ma w sobie nic z gwiazdy reality show – zagraniczne media chwalą Monikę Brodkę, która wystąpi dziś na jednym z najważniejszych amerykańskich festiwali – South By Southwest w Austin w Teksasie. Polka znalazła się wśród dziesięciu artystek, których – według Papermag.com – twórczość należy śledzić.

"Jeśli lubisz pop podawany ze schłodzoną nutką polskiej ostrości, to spodoba ci się Brodka" – czytamy komentarz o Monice Brodce na stronie Papermag.com. Polka została zaprezentowana tam jako zwyciężczyni Idola. "Wygrała program w wieku 16 lat" – podkreślono. Ale jednocześnie zaznaczono, że nie ma w sobie nic z typowej gwiazdy reality show. "Jej klimat to połączenie lat 60. z electro-alt-popem, który sprawia, że chcesz zostawić przyjaciół i tańczyć samemu w tłumie, jakby nic innego się nie liczyło".
Autorzy zestawienia przewidują, że piosenkarka ma przed sobą europejską przyszłość, a jej kariera może nabrać rozmachu po zeszłorocznym albumie "Clashes". "Ta dziewczyna jest warta uwagi, zarówno na festiwalu SXSW jak i poza nim" – uznano. Rekomendowany przez autorów zestawienia utwór Moniki Brodki to "Up in the Hill".

W zestawieniu Papermag.com, obok Brodki, znalazły się także, m.in. Tei Shi, Colleen Green, Jamila Woods, Sylvan Esso. Tegoroczna edycja SXSW rozpoczęła się 10 i potrwa do 19 marca. Oprócz Brodki na scenie wystąpią inni Polacy, m.in. The Dumplings. Artystka po raz pierwszy na South By Southwest wystąpiła w 2013 roku. Monika Brodka jest jedną z bohaterek projektu naTemat #RzeczpospolitaPolka.
Źródło: Papermag.com

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...