Nie tylko lex Szyszko zagraża drzewom. Stołeczni urzędnicy pozwolili deweloperowi budować apartamentowce... w parku

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zaprzecza, by ratusz miał coś wspólnego z decyzją o zabudowie parku miejskiego
Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski zaprzecza, by ratusz miał coś wspólnego z decyzją o zabudowie parku miejskiego Fot: um-warszawa
Afera z budową w centrum Warszawy. Urzędnicy z warszawskiego śródmieścia zezwolili na budowę trzech apartamentowców w obrębie parku im. Rydza-Śmigłego. W miejskich planach jest to obszar przeznaczony na tereny zielone. Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które nagłośniło sprawę, oskarża o zaniedbania stołeczny Ratusz. Ten nie poczuwa się do winy i zapowiada kontrolę w urzędzie dzielnicy, który wydał kontrowersyjną decyzję.

Nie tylko minister środowiska Jan Szyszko podejmuje decyzje wymierzone w przyrodę. Często winni są bezmyślni urzędnicy, tak jak to się dzieje w Warszawie, gdzie zezwolono na budowę luksusowych apartamentowców na terenie miejskiego parku.

Dodatkowej pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że – jak przypomina stowarzyszenie Miasto Jest Nasze – reprywatyzatorem działki zlokalizowanej na terenie parku był znany warszawski biznesmen, który odkupił roszczenia do tej nieruchomości od mec. Roberta N., prawnika aresztowanego przez CBA kilka tygodni temu w związku z nielegalną reprywatyzacją działki przy Chmielnej 70. Obecnie oficjalnie właścicielem działki przy ul. Szarej, na której miałyby stanąć apartamentowce, jest żona wspomnianego przedsiębiorcy.

W sprawie skweru przy ul. Szarej, na którego zabudowę handlarze roszczeń dostali zielone światło, obserwujemy to co...

Opublikowany przez Miasto Jest Nasze na 16 marca 2017
– Oto przykład obiecywanej przez Hanny Gronkiewicz – Waltz "walki" z wycinką drzew i układem reprywatyzacyjnym grzmi – Karol Perkowski z MJN. A co na to wiceprezydent warszawy Michał Olszewski? – Podkreślam, że to nie miasto stołeczne Warszawa i nie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała tę decyzję, tylko dzielnica Śródmieście. Oczywiście na podstawie odpowiedniego upoważnienia, ale ono wynika z uchwały kompetencyjnej, która przekazuje te zadania do dzielnicy, co powoduje, że miasto nie może wydawać tej decyzji w sposób zastępczy – wyjaśnia.

Nasze stanowisko ws. zabudowy działki przy Szarej było od początku bardzo jasne. Publikujemy kluczowe dokumenty i wszczynamy kontrolę tej decyzji!

Opublikowany przez Michał Andrzej Olszewski na 16 marca 2017
Stołeczny Ratusz podkreśla, że od początku wszelkich prac planistycznych teren, na którym miałyby stanąć apartamentowce wskazywano jako teren zieleni miejskiej, znajdujący się w strefie ochrony. Urząd Dzielnicy Śródmieście nie złożył jeszcze wyjaśnień  w tej sprawie.

Żródło: Onet.pl

Napisz do autora: jaroslaw.karpinski@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...