Grzegorz Schetyna kandydatem na nowego premiera. PO złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności

To przewodniczący PO Grzegorz Schetyna będzie kandydatem na nowego premiera we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło.
To przewodniczący PO Grzegorz Schetyna będzie kandydatem na nowego premiera we wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To już pewne, że wkrótce Sejm będzie głosował nad konstruktywnym wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło. Jak poinformowała Platforma Obywatelska, odpowiedni wniosek w tej sprawie zostanie złożony w przyszłym tygodniu. Przedstawionym w nim kandydatem do zastąpienia szefowej rządu będzie przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

– Mamy zdecydowanie najgorszy rząd po 1989 roku – mówił w Sejmie Tomasz Siemoniak, który przedstawił pierwsze informacje w tej sprawie. – Premier nie ma władzy nad ministrami. Wszyscy wiedzą, że nie jest faktycznym przywódcą w Polsce – podkreślił były wicepremier i minister obrony narodowej w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Siemoniak ujawnił też, że wniosek w sprawie konstruktywnego wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło uzasadniać będzie szef PO Grzegorz Schetyna, którego nazwisko zostanie też przedstawione jako kandydata na nowego premiera.– Ten wniosek jest konsekwencją awantury wywołanej przez Prawo i Sprawiedliwość w Polsce i Europie w związku z reelekcją Donalda Tuska – dodał szef szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. Ten polityk nie ukrywał też, że PO nie ma nadziei na zwycięstwo w głosowaniu nad konstruktywnym wotum nieufności. – Grzegorz Schetyna nie będzie premierem za dwa czy trzy tygodnie, ale za dwa i pół roku już tak – stwierdził Neumann. Przyznał, że jego partia "ma świadomość arytmetyki" i wie, iż zostanie przegłosowana przez PiS, ale celem obecnych działań ma być przede wszystkim pobudzenie debaty o konieczności zmiany władzy w Polsce.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...