Janusz Palikot już wie, jak zepchnąć PiS do kąta. Jego rada raczej się nie spodoba Platformie

Janusz Palikot ma plan jak wygrać z PiS.
Janusz Palikot ma plan jak wygrać z PiS. Fot. oficjalna strona Janusza Palikota
Janusz Palikot rozgryzł strategię Platformy Obywatelskiej. Polityk uważa, że Grzegorz Schetyna chce przejąć co bardziej znaczących członków .Nowoczesnej. "Aby uniknąć klęski, Nowoczesna musi swoją słabość przekuć w siłę. I czymś takim jest wstąpienie do PO" – pisze na swoim blogu Palikot.

Według analizy sceny politycznej przeprowadzonej przez Janusza Palikota, Grzegorz Schetyna zwodzi .Nowoczesną, licząc na to, że po wyborach samorządowych pozycja partii Petru zostanie osłabiona. " Wówczas Platforma przejmie co ciekawsze osoby z Nowoczesnej oraz dobierze singli z lewicy i być może zawrze koalicję z PSL-em. Powstanie wrażenie, że opozycja zjednoczyła się wokół PO" – przewiduje Palikot.
Według niego .Nowoczesna powinna wyprzedzić manewr Platformy. Jak? Politycy .Nowoczesnej powinni wejść do Platformy i przejąć ją od środka. "Razem z frakcją młodych i niezadowolonych z PO da to większość przeciwną Schetynie"– uważa Janusz Palikot.

"Na takim zachowaniu bardzo zyska i odbuduje się Ryszard Petru. Wyróżniające się posłanki Nowoczesnej szybko zdominują klub PO, gdzie są pieniądze i zaplecze. Takie rozwiązanie ma też kapitalną cechę: w ciągu tygodnia spycha PiS do kąta. A o to przecież chodzi" – pisze dalej Palikot. Wydaje się jednak, że taki rozwój wypadków jest mało prawdopodobny - zbyt duże są ambicje liderów PO i .Nowoczesnej.

źródło: palikot.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...