Były poseł PiS wreszcie usłyszał wyrok. Okradł państwo na 114 tys. złotych

Były już poseł PiS Tomasz Markowski wyłudził 114 tys.
Były już poseł PiS Tomasz Markowski wyłudził 114 tys. Fot. Krzysztof Szatkowski/ Agencja Gazeta
Ta sprawa ciągnie się od lat, ale - jak informuje "Super Express" - wreszcie znalazła swój finał w sądzie. Były parlamentarzysta PiS, Tomasz Markowski, został prawomocnie skazany za pobieranie z Sejmu pieniędzy na wynajęcie mieszkania, mimo iż posiadał własne lokum w Warszawie.

Markowski, były lider PiS z Bydgoszczy przez sześć lat - od 2001 do 2007 roku - pobierał z Sejmu ryczałt w wysokości 2 tys. zł miesięcznie na wynajęcie mieszkania w Warszawie. Jednocześnie sam był właścicielem mieszkania w stolicy.
Gdy sprawą zainteresowały się media, Markowski został skreślony z listy posłów, a Sejm zażądał zwrotu pieniędzy, czyli 114 tys. złotych. W sierpniu 2009 roku sąd zasądził zwrot sumy, ale oprócz tego przeciwko byłemu parlamentarzyście toczył się proces karny. Jak podaje "Super Express", w postępowaniu karnym Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia uznał Markowskiego za winnego i wymierzył mu karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres dwóch lat oraz karę grzywny w wysokości 35 000 złotych.

Markowski nie jest jedynym posłem PiS, pochodzącym z Bydgoszczy, który ostatnio opisywany jest w kontekście kompromitujących wydarzeń. Niedawno przypomnieliśmy historię radnego z Bydgoszczy Rafała Piaseckiego, któremu zdarza się urządzać awantury domowe.

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...