Prezydent Andrzej Duda traci w sondażach. Jest jeszcze gorzej, gdy porówna się go do poprzedników

Andrzej Duda traci zaufanie Polaków
Andrzej Duda traci zaufanie Polaków Fot. Jakub Porzycki/AG
Andrzej Duda wciąż jest liderem rankingu popularności, ale nie powinien popadać w samozadowolenie. Tylko niewiele ponad połowa Polaków ocenia go dobrze. Wypada jeszcze słabiej, gdy porównać go z poprzednimi prezydentami w tym samym momencie kadencji: Bronisławem Komorowskim i Aleksandrem Kwaśniewskim.

Jak zbadał CBOS, 51 proc. badanych ocenia dobrze pracę prezydenta Andrzeja Dudy. To oznacza spadek o 3 punkty proc. w odniesieniu do poprzednich badań. Źle ocenia go 38 proc. respondentów. Tendencję spadku notowań prezydenta Dudy można zaobserwować od początku tego roku. Największe notowania - 56 proc. - miał w październiku 2016 roku. Badani źle ocenili także pracę Sejmu: 65 proc. z nich jest niezadowolonych z pracy parlamentu.

Gdyby prezydenta porównać z poprzednikami, to też nie ma powodu do radości. Po niespełna dwóch latach sprawowania urzędu Bronisław Komorowski miał 70 poc. poparcia, a Aleksander Kwaśniewski nawet większe - 80 proc. Badania przeprowadzono od 2-9 marca na grupie liczącej 1020 osób.

Rok temu wielokrotnie opisywaliśmy fenomen szybujących sondaży prezydenta. Teraz na aż tak dobre notowania, chyba nie może już liczyć.

źródło: "Gazeta Wyborcza"

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...