Jurek Owsiak pisze do Agaty Dudy: "Niech Pani wpłynie na swojego męża. Jestem zaniepokojony tym co się dzieje w armii"

Jurek Owsiak napisał do Agaty Dudy. Pierwsza Dama odpowie?
Jurek Owsiak napisał do Agaty Dudy. Pierwsza Dama odpowie? fot. Łukasz Cynalewski/ AG
Jerzy Owsiak napisał list do Agaty Dudy. Dziękuję w nim za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Ale prosi też o ... wstawiennictwo u męża. "Myślę, że dzisiaj to Pani może najszybciej wpłynąć na swojego męża, aby i on wypowiedział się w sprawie tego, co dzieje się w Wojsku Polskim".

Na razie Pierwsza Damy jeszcze nie odpowiedziała na list, ale pomysł wydaje się być oryginalny. Przecież Agata Duda wyrażała już swoją sympatię i wsparcie dla Orkiestry. Dlatego Jurek Owsiak zaczął swój list od podziękowań:

"Fotografia ofiarowana przez Panią na aukcje WOŚP osiągnęła astronomiczną sumę 200 tysięcy złotych. Wylicytowała ją firma produkująca beton, która w dobrym rozumieniu społecznej odpowiedzialności polskiego biznesu bierze udział w charytatywnych licytacjach od wielu lat, wspomagając nie tylko Orkiestrę. Pani dar przyniósł więc bardzo konkretne pieniądze, za które będziemy mogli już niedługo kupić urządzenia medyczne dla polskich szpitali. Dziękuję!" – napisał.

Do Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy Szanowna Pani, Zacznę od podziękowań. Czyniłem to już kilka razy, ale...

Opublikowany przez Jurek Owsiak na 18 marca 2017
Ale później wyjaśnia dlaczego zdecydował się napisać akurat do żony prezydenta. "Jestem bardzo zaniepokojony tym, co dzieje się w polskiej armii. Kolejny ważny generał i dowódca odszedł ze służby. W 2016 roku zapłaciłem, tylko z moich dochodów, ponad 50 tys. złotych podatku. Część z tych pieniędzy jest przeznaczona na obronność. A Pani Mąż, z racji konstytucyjnego umocowania funkcji, którą piastuje, jest Najwyższym Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP." – wyjaśnia Owsiak.

I kończy emocjonalnie: "Pani Prezydentowo! Bardzo proszę o Pani głos w tej sprawie. Bardzo proszę, aby w najbardziej skuteczny, swój osobisty sposób, będąc bardzo ważną częścią prezydentury Pani męża, porozmawiała z nim Pani na ten ważny temat.
Mnie, jak i milionom Polaków, bezpieczeństwo naszego kraju leży na sercu i stąd ten mój emocjonalny list do Pani."
źródło: facebook/jerzyowsiak

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...