Pomysł genialny w swojej prostocie. TYLKO TAK opozycja może wygrać głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności

Pomysł genialny w swojej prostocie. TYLKO TAK opozycja może wygrać głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności
Pomysł genialny w swojej prostocie. TYLKO TAK opozycja może wygrać głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najpierw PO zapowiedziała złożenie wniosku o wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło, a potem długo się głowiła, kogo wystawić jako kandydata na premiera. Wczoraj ogłoszono, że będzie nim Grzegorz Schetyna, przyznając, że wniosek ten skazany jest na porażkę. A wcale tak nie musiało być!

Formalnie wniosek ten, jak zapowiedziała Platforma, ma zostać złożony u marszałka Sejmu w przyszłym tygodniu. Szef klubu parlamentarnego tej partii Sławomir Neumann przyznał, że "ma świadomość arytmetyki" i wie, że nie ma szans na wygraną. – Grzegorz Schetyna nie będzie premierem za dwa czy trzy tygodnie, ale za dwa i pół roku już tak – stwierdził. Tymczasem można było to rozegrać tak, by wygrać. Tylko kandydat musiałby być inny.

Dawid Ciżewski, dziennikarz, specjalista w zakresie PR i marketingu politycznego, przypomniał na swoim profilu na Facebooku, że już wcześniej radził opozycji, aby na premiera zgłosiła... prezesa.

A polecałem, żeby opozycja zgłosiła prezesa na premiera. Dziwnie wyglądałoby 234 głosów klubu PiS przeciw ;) Po co składać sztukę dla sztuki :)

Opublikowany przez Dawid Ciżewski na 17 marca 2017
I rzeczywiście – trudno sobie wyobrazić, aby klub PiS zagłosował przeciwko prezesowi PiS. Z punktu widzenia opozycji – plusy są dwa: po pierwsze, odniosłaby zwycięstwo, a po drugie – Jarosław Kaczyński jako premier odpowiadałby za swoje decyzje, bez ukrywania się za Beatą Szydło.

W całym tym genialnym pomyśle jest jeden minus – przy wniosku o wotum nieufności kandydat na premiera musi wyrazić zgodę na kandydowanie. Można podejrzewać, że prezes Kaczyński wolałby pozostać zwykłym posłem lub – jak kto woli – Naczelnikiem Państwa.
Trwa ładowanie komentarzy...