Stoch królem lotów w Vikersund! Wygrał konkurs i jest blisko prowadzenia w Pucharze Świata

Kolejna wygrana Kamila Stocha w tym sezonie!
Kolejna wygrana Kamila Stocha w tym sezonie! Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Niesamowity konkurs na największej skoczni świata w norweskim Vikersund. Kamil Stoch oddał dwa równe i dalekie skoki, a jego najwięksi rywale – Stefan Kraft i Andreas Wellinger – zawiedli w drugiej serii. Stoch teraz na dwa konkursy indywidualne do końca sezonu w klasyfikacji generalnej traci do pierwszego Krafta już tylko 31 punktów.

Stoch po skoku na odległość 238,5 metra w pierwszej serii zajmował drugie miejsce. Wyprzedzał go Niemiec Andreas Wellinger, a tuż za nim plasował się lider Pucharu Świata Austriak Stefan Kraft.

Wydarzenia w drugiej serii były jednak zaskakujące. Stefan Kraft źle wyszedł z progu i skoczył krótko – tylko 215 metrów. Tymczasem Stoch nie pomylił się i wylądował na 237. metrze. Kończący konkurs Wellinger nie wytrzymał presji – zepsuł skok, dosłownie spadł na 166. metr. Ostatecznie wygrał więc Stoch, drugi był Noriaki Kasai, a trzeci Michael Hayboeck. Co ciekawe, 45-letni (!) Japończyk skoczył w drugiej serii aż 241,5 metra. To jego nowy rekord życiowy.

W ten sposób Kamil Stoch wygrał siódmy konkurs w tym sezonie i zbliżył się do pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polak traci w nim do Krafta już tylko 31 punktów.

To koniec udanego dla polskich skoczków weekendu. Wczoraj w konkursie drużynowym na tej samej skoczni zajęliśmy drugie miejsce.

Napisz do autora: piotr.rodzik@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...