Biały Dom tłumaczy się z "niepodania ręki" kanclerz Angeli Merkel. Trump publikuje zdjęcie z poprzedniego spotkania

Trump tłumaczy się z "niepodania ręki", kanclerz Angeli Merkel.
Trump tłumaczy się z "niepodania ręki", kanclerz Angeli Merkel. Fot. Oficjalna strona Donalda Trumpa
Cała sprawa była nieporozumieniem. Nie sądzę, aby Trump usłyszał pytanie – tak Biały Dom tłumaczy niezręczną sytuację, kiedy prezydent Donald Trump nie uścisnął ręki kanclerz Angeli Merkel. "Spotkanie z Angelą było dla mnie zaszczytem" – napisał Trump na Twitterze.

Nie tylko napisał, ale także opublikował wspólne zdjęcie z konferencji prasowej, gdzie politycy uścisnęli sobie ręce. Biały Dom także dwoił się i troił, aby zatrzeć złe wrażenie ze spotkania. – Nie sądzę, by on usłyszał to pytanie – mówił Sean Spicer, rzecznik Białego Domu pytany przez dziennikarzy "Der Spiegel" o powód aroganckiego zachowania Trumpa podczas pierwszej wizyty kanclerz Niemiec. Według rzecznika cała sytuacja została wyolbrzymiona przez media i była wyłącznie"nieporozumieniem".
Przypomnijmy: tuż przed konferencją prasową w Gabinecie Owalnym politycy usiedli w fotelach pozując do zdjęć. Media oczekiwały na zgodny z protokołem dyplomatycznym uścisk dłoni, jednak do tego nie doszło. Dziennikarze wreszcie poprosili polityków o podanie sobie rąk, bo kiedy Angela Merkel zaproponowała to Trumpowi, ten nie zareagował. Część światowych mediów odebrała to jako arogancję amerykańskiego prezydenta.

Honored to welcome Chancellor Merkel to the White House today. Our two nations share much in common, and our alliance is a symbol of strength to the world.

Opublikowany przez Donald J. Trump na 17 marca 2017
Źródło: tvn24.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...