Potężny wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej po wygranej Tuska. Partia Schetyny traci do PiS już tylko dwa oczka!

Grzegorz Schetyna ma powody do radości.
Grzegorz Schetyna ma powody do radości. Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Takiego sondażu po wyborach jeszcze nie było. Tyko do dwóch punktów procentowych zmalała przewaga PiS nad drugą w sondażach Platformą Obywatelską. To koniec dominacji partii rządzącej. Czeka nas zmiana układu sił w polskiej polityce?

Takie sensacyjne wyniki podała agencja IBRIS, której badania zleciła "Rzeczpospolita". Badania obejmują okres od 16-17 marca na próbie 1100 osób. Gazeta analizuje także powody tych sensacyjnych wyników.
Przede wszystkim PiS traci do PO po dotkliwej porażce podczas szczytu Rady Europejskiej, gdzie Donald Tusk ponownie został jej szefem. Duży spadek popularności to także efekt nieprzemyślanej ustawy o wycince drzew. Według gazety, część wyborców zaczęła się obawiać, że PiS rzeczywiście chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. W efekcie poparcie dla partii rządzącej wynosi tylko 29 proc. przy 27 proc. PO. Trzecia w stawce jest .Nowoczesna, ale wydaje się, że obecnie na polskiej scenie politycznej liczą się znowu tylko dwie partie.

źródło: rp.pl

Napisz do autora: oskar.maya@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...