Rozprawią się protestującymi przeciwko Kaczyńskiemu na Wawelu? Jest donos do prokuratury

Protestujący pod Wawelem w Krakowie
Protestujący pod Wawelem w Krakowie Fot. Michał Łepecki / Agencja Gazeta
Do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez protestujących, którzy zakłócają comiesięczne wizyty prezesa Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Złożyli je członkowie Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Jak podały "Wiadomości", ich zdaniem podczas demonstracji doszło do znieważenia prezesa Kaczyńskiego.

"Wawel polski, nie PiS-owski"; "Z drogi śledzie, bo król jedzie"; "Hańba" – to tylko niektóre z haseł skandowanych przez protestujących, którzy w sobotę zebrali się na Wawelu. Manifestowali przeciwko upolitycznieniu tego miejsca, powtarzali, że "nie chcą, by Kaczyński zawłaszczył sobie Wawel". Podczas ostatniej wizyty na Wawelu prezesowi PiS towarzyszyli m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Przyjazdy prezesa Kaczyńskiego na Wawel to już rytuał. Zjawia się tam 18. dnia każdego miesiąca, by w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu, złożyć kwiaty przy grobie pary prezydenckiej. Od grudnia ub.r. zbierają się tam także przeciwnicy PiS.

źródło: TVP
Trwa ładowanie komentarzy...