Kto rządzi Polską? Kolejność osób, które wymienił wicepremier Gliński, jest bardzo wymowna

Piotr Gliński
Piotr Gliński Fot. Łukasz Krajewski / AG
Głównym przeciwnikiem rządu jest zagranica, a Misiewicz powinien zniknąć ze sceny politycznej – stwierdził Piotr Gliński w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem.

– W Polsce rządzi PiS, wygraliśmy wybory. W swoim zakresie rządzi także pan prezydent. W ramach PiS są ciała kolegialne, które podejmują decyzję, oczywiście bardzo duże znaczenia ma głos prezesa, to wynika ze statusu partii. Jest także pani premier, która razem z panem prezesem załatwia dużo spraw – odpowiedział na pytanie o to, kto rządzi w Polsce Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury.

Prowadzący poranną rozmowę w RMF FM Robert Mazurek zapytał Glińskiego także o to, kto jest głównym przeciwnikiem tego rządu. Wiceminister odpowiedział, że "zagranica" i "ulica".
– Jak pan wie, z jednego punktu widzenia ulica ma być, choć po wczorajszych demonstracjach na tej ulicy dość pusto, no i zagranica. Zagranica w dużej mierze jest przeciwnikiem tego rządu. Ale jak zawsze w demokracji, przeciwnikiem każdego rządu jest także sam rząd – uznał Gliński.

Minister kultury odniósł się również do politycznej przyszłości Bartłomieja Misiewicza. – Zgodzę się z opinią, że powinien zniknąć ze sceny publicznej. Nawet jeżeli nie zrobił tego, co mu się przypisuje, to jest duże obciążenie wizerunkowe dla nas. Nie ma sensu brnąć w ten problem – stwierdził Gliński. I zaznaczył, że jest "wiele obszarów działalności, którymi mógłby się zająć w ciszy gabinetów i wiele pożytecznych rzeczy dla Polski jeszcze można zrobić".


źródło: RMF FM

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...