Nowy ranking najbogatszych ludzi świata zaskakuje. Według "Forbesa", rodzeństwo z Polski jest bogatsze od Donalda Trumpa

W rankingu najbogatszych ludzi świata prezydent USA Donald Trump przegrywa z rodzeństwem z Polski.
W rankingu najbogatszych ludzi świata prezydent USA Donald Trump przegrywa z rodzeństwem z Polski. Prawo autorskie: phakimata / 123RF Zdjęcie Seryjne
Donald Trump budzi u wielu respekt nie tylko tym, w jakich okolicznościach udało mu się zdobyć władzę w Stanach Zjednoczonych, ale i swoim ogromnym majątkiem. Fakt, iż amerykański przywódca jest miliarderem podkreśla się na każdym kroku. Zaskakująco wygląda więc najnowszy ranking "Forbesa", według którego na liście najbogatszych ludzi świata Donalda Trumpa wyprzedzają... Polacy.

Z wyliczeń prestiżowego amerykańskiego magazynu wynika, że statusem ludzi bogatszych od Donalda Trumpa w Polsce mogą pochwalić się Dominika i Sebastian Kulczyk. Rodzeństwo spadkobierców słynnego Jana Kulczyka ma "na koncie" 3,6 mld dolarów. W tegorocznym rankingu najbogatszych ludzi świata "Forbesa" daje im to 522. miejsce. Co ciekawe, zajmują je ex aequo z aż 22 innymi bogaczami z całego świata. Tymczasem nazwisko amerykańskiego prezydenta można znaleźć w rankingu dopiero w kolejnej grupie miliarderów, którzy współdzielą 544. lokatę. Donald Trump może się nią pochwalić dzięki majątkowi wycenianemu na 3,5 mld dolarów.

Warto też zauważyć, że "Forbes" wspomina jeszcze o kilku miliarderach znad Wisły. Majątek wart 2,7 mld dolarów 745. miejsce daje Michałowi Sołowowowi. O 200 mln dolarów uboższy od niego jest Zygmunt Solorz-Żak, którego nazwisko widnieje na 814. pozycji. Na 1795. miejscu z 1,1 mld dolarów znalazł się natomiast Dariusz Miłek.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

źródło: "Forbes"
Trwa ładowanie komentarzy...