Były dziennikarz Polskiego Radia poinformował papieża o czystkach w polskich mediach. "Miał bardzo zmartwioną twarz"

Były dziennikarz PR poinformował papieża o zwolnieniach w polskich mediach.
Były dziennikarz PR poinformował papieża o zwolnieniach w polskich mediach. Fot. Instagram.com/franciscus
Niedawno Marek Lehnert został zmuszony do pożegnania się z Polskim Radiem po 23 latach pracy. Teraz spotkał się z papieżem Franciszkiem, którego osobiście poinformował o czystkach w polskich mediach. – Zrobiłem to po to, aby papież wiedział, że w Polsce zwalnia się z pracy z powodów politycznych – mówi.

Marek Lehnert przekazał w poniedziałek papieżowi swój list. Opisał w nim, co spotyka w Polsce dziennikarzy jego pokroju. Sam stracił stanowisko na początku marca. Dla Polskiego Radia przez ponad dwie dekady relacjonował wydarzenia z Rzymu. – Papież mówił niedawno o tym, jakim smutkiem przepełnia go zwalnianie ludzi z pracy z przyczyn ekonomicznych, o rodzinach cierpiących z tego powodu – wyjaśnia serwisowi WirtualneMedia.pl. – Czułem się w obowiązku poinformować, że w Polsce są też inne powody zwalniania: mianowicie powody polityczne. Papież przyjął mój list, ale nic nie powiedział, miał tylko bardzo zmartwioną twarz – dodał.

Odejście Lehnerta zaskoczyło słuchaczy, wśród których był również Krzysztof Ziemiec, który jest dziś jedną z głównych twarz "dobrej zmiany". "Marek to Rzym. Rzym to Twój głos" – komentował. Dziennikarz PR nie przyjął propozycji powrotu do kraju i pracy na pół etatu. Wyjaśnił, że "woli czekać na wszystkich w Rzymie" i "mówić półgłosem".

Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

źródło: WirtualneMedia.pl
Trwa ładowanie komentarzy...