Internauci pod wrażeniem przemówienia Tuska. Było "mocne, osobiste i wzruszające"

Przewodniczący Donald Tusk
Przewodniczący Donald Tusk Fot. Screen ze strony Polsatnews.pl
Polscy i zagraniczni internauci szybko skomentowali dzisiejsze wystąpienie szefa RE Donalda Tuska podczas szczytu Unii Europejskiej. Chwalą, że były premier jest doskonałym mówcą, piszą, że jego słowa ich wzruszyły, były mocne i osobiste. "Bardzo dobry speech! Brawo!" – komplementują przemówienie Polaka.

"Nie wystarczy wzywać do jedności i protestować przeciwko wielu prędkościom. Jest dużo ważniejsze, żebyśmy wszyscy szanowali wspólne zasady, takie jak prawa człowieka i swobody obywatelskie, wolność słowa i zgromadzeń, równowagę władz oraz rządy prawa. To jest prawdziwy fundament naszej jedności" – mówił w Rzymie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Więcej o tym pisaliśmy w naTemat.

Natychmiast na słowa byłego premiera zareagowali polscy i zagraniczni internauci.
W ich komentarzach przewijają się opinie, że mowa Tuska była "osobista, mocna i wzruszająca". "Bardzo dobry speech DT" – pochwalił wystąpienie Tuska były europoseł Marek Migalski. Wtórował mu Marcin Makowski z "Do Rzeczy": "Bardzo osobiste przemówienie Tuska na #EU60, dużo polskich akcentów, Gdańsk centralną metaforą jednoczącej się Europy. Ciekawe".
Dzisiejszą mowę Tuska nazwano "świetną i przejmującą", a niektórzy Polacy zaznaczali, że są dumni ze słów byłego premiera, a takich mówców, jak on "w polskiej polityce brakuje" i "samego Tuska brakuje w polskiej polityce". Spodobało się także to, że były premier "nie zapomniał wspomnieć o zasługach Lecha Wałęsy".

Uznano również, że dobrze się stało, że Donald Tusk ponownie został wybrany na przewodniczącego Rady Europejskiej.
Według innych, słowa Donalda Tuska są "doskonałą promocją Polski", a "głośne owacje były potwierdzeniem świetnego wystąpienia".

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...