Wygraliśmy 2:1 z Czarnogórą! Ważne zwycięstwo Polaków! Wielkie emocje w Podgoricy!

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski
Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com
2:1 dla polskiej drużyny w spotkaniu z Czarnogórą. Zwycięskiego gola pod koniec drugiej połowy strzelił Łukasz Piszczek. To mecz eliminacji do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Na boisku były wielkie emocje.

Pierwszą bramkę w 40. minucie z rzutu wolnego strzelił kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. W 63. minucie polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego pokonał Stefan Mugosa. Jednak na chwilę przed końcem meczu drugą bramkę strzelił Łukasz Piszczek.

Dopiero w 77. minucie trener Nawałka zdecydował się na pierwszą zmianę. Karola Linettego zastąpił Łukasz Teodorczyk.
Spotkanie Czarnogóra-Polska w Podgoricy było kolejnym meczem w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji, które odbędą się w przyszłym roku. W tej chwili podopieczni Adama Nawałki zajmują pierwsze miejsce w tabeli, które zagwarantuje im bezpośredni awans na Mundial i mają aż sześć punktów przewagi nad drugą w grupie E Czarnogórą i trzecią Danią.
Przed naszymi piłkarzami jeszcze mecze: z Rumunią, Danią, Kazachstanem, Armenią i zamykający eliminacje rewanżowy z Czarnogórą na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl