Stoch przegrał z Kraftem. Ostatnie zawody Pucharu Świata kończą się po pierwszej serii

Kamil Stoch kończy PŚ na 2. miejscu.
Kamil Stoch kończy PŚ na 2. miejscu. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Stefan Kraft zdeklasował wszystkich. Już po pierwszej serii w Planicy trudno było mówić o jego pokonaniu, warunki pogodowe już nie pozwoliły na to Kamilowi Stochowi. Jest na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00. Najpierw były skoki próbne, w tej serii startowało aż 5 Polaków. Najbliżej zdobycia Kryształowej Kuli był jednak Austriak Stefan Kraft. Kamil Stoch w pierwszej serii oddał skok na odległość na odległość 229,5 m, jego rywal poszybował dalej, na 250 m.

Pozostali Polacy radzili sobie następująco - Piotr Żyła skoczył 221,5 m, Maciej Kot wylądował na 210 m, Dawid Kubacki zaliczył 218 m, a Jan Ziobro 200 m. Jedyną szansą dla Stocha na zwycięstwo byłoby potknięcie Austriaka. Drugą serię jednak anulowano – sędziowie uznali, że wieje zbyt silny wiatr i przerwano zawody.

Kamil Stoch kończy tegoroczny puchar na drugiej pozycji. Maciej Kot - 5., Piotr Żyła zajął ostatecznie 11 miejsce, Dawid Kubacki jest 19., Jan Ziobro w klasyfikacji generalnej ma 31. pozycję, oczko niżej znalazł się Stefan Hula, na miejscach 62. i 65. są Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka.


Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...