Nawałkę po meczu z Czarnogórą rozpiera duma. "Na gorącym terenie cel został osiągnięty"

Adam Nawałka podczas meczu eliminacji Mistrzostw Świata Czarnogóra - Polska.
Adam Nawałka podczas meczu eliminacji Mistrzostw Świata Czarnogóra - Polska. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Dwa gole Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka dają polskiej drużynie pierwsze miejsce w tabeli, gwarantujące bezpośredni awans na mundial. W grupie E o 6 punktów wyprzedzają pokonaną właśnie Czarnogórę. Adam Nawałka nie kryje radości.

– Ciężko było się "dobrać" do Czarnogórców, stworzyć sytuację, ale dopięliśmy swego i zdobyliśmy gola – mówił PAP selekcjoner o pierwszej połowie meczu, drugą oceniał, że choć "miała kilka faz, kilka słabszych fragmentów", to zawodnicy grali do końca. Opłaciło się. – Na gorącym terenie cel został osiągnięty i zwyciężyliśmy. Przewidywaliśmy, że to będzie bardzo trudne spotkanie – dodał Nawałka.

O podopiecznych wypowiadał się w samych superlatywach, ale docenił również rywali. – Czarnogóra nie zaskoczyła nas, była drużyną zdeterminowaną, walczącą o każdą piłkę, a my musieliśmy się jej przeciwstawić i też tę walkę podjąć – zauważył. – Czarnogórzanie mają trzy kolejne mecze u siebie i będą także liczyć się w walce o awans – dodał.

Biało-czerwoni są w połowie eliminacji, mając 13 punktów po pięciu spotkaniach. Jak przyznał selekcjoner, celem jest oczywiście awans, ale zamiast patrzeć na tabelę, drużyna koncentruje uwagę na kolejnych meczach. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 rozegrają się w Rosji.


Napisz do autorki: karolina.blaszkiewicz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...