Historyczna decyzja polskiego MSZ. Mamy pierwszego ambasadora na Kiribati

Ambasador Polski Zbigniew Gniatkowski
Ambasador Polski Zbigniew Gniatkowski Fot. Screen z Twittera
W Polsce burza wokół szefa MSZ, ale polskie placówki dyplomatyczne działają normalnie, a nawet się rozwijają. Właśnie doczekaliśmy się pierwszego w historii ambasadora RP na Kiribati! "To honor i przywilej być pierwszym polskim ambasadorem" – powiedział Zbigniew Gniatkowski, który jako pierwszy Polak w historii piastuje tę funkcję w małym państwie wyspiarskim na Oceanie Spokojnym.

Zbigniew Gniatkowski na ręce prezydenta Kiribati Taneti Maamau złożył listy uwierzytelniające. I tym samym został pierwszym polskim ambasadorem na Kiribati – informuje TVN24. "To honor i przywilej być pierwszym polskim ambasadorem"– czytamy na Twitterze komentarz Gniatkowskiego, którym opatrzył zdjęcia w towarzystwie prezydenta Kiribati i jej małżonki.

W lutym Gniatkowski podczas oficjalnej wizyty na Tuvalu złożył listy uwierzytelniające na ręce gubernatora generalnego Tuvalu Sir Iakoba Taeia Italeli, rozpoczynając tym samym pierwszą w historii misję ambasadora RP w Tuvalu.
Gniatkowski jest także ambasadorem Polski w Nowej Zelandii. Wcześniej pracował także m.in. w Komisji Europejskiej i Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jak informował TVN24, w marcu 2015 roku Polska nawiązała stosunki dyplomatyczne z Kiribati, a także Nauru i Mikronezją.

źródło: TVN24

Napisz do autorki: daria.rozanska@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...