"oWSIak" na nowej okładce "Gazety Polskiej". Media "dobrej zmiany" wreszcie biorą odwet za rekordowy wynik WOŚP

"Gazeta Polska" uderza w szefa WOŚP Jurka Owsiaka. Na okłądce sugerują, iż ma on powiązania z WSI.
"Gazeta Polska" uderza w szefa WOŚP Jurka Owsiaka. Na okłądce sugerują, iż ma on powiązania z WSI. Fot. "Gazeta Polska"
Wydawało się, że rekordowy wynik zwalczanej przez "dobrą zmianę" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł na prawicy bez echa. Wielu sądziło pewnie, iż to milczenie powodowane wstydem. Dziś wygląda jednak na to, że po prostu w ciszy przygotowywano się do kolejnego zaciekłego ataku na Jurka Owsiaka. Jego wykonawcą właśnie staje się sympatyzująca z partią rządzącą "Gazeta Polska".

Na nic zdała się nagonka polityków i mediów wiernych "dobrej zmianie". Nie pomogło pozbawienie fundacji Jurka Owsiaka wsparcia Telewizji Publicznej. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła kolejny rekord i zebrała dla potrzebujących pomocy Polaków ponad 105 mln zł. I przy okazji ośmieszyła zwalczających ją rządzących. Teraz przyszedł więc czas, by na Owsiaku się za to zemścić.

Za zemstę tę odpowiada "Gazeta Polska", która postarała się o kolejną okładkę uderzającą w największych wrogów Prawa i Sprawiedliwości. Niedawno graficy prawicowego tygodnika przyodziali przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska w mundur Wehrmachtu, teraz zajęli się twarzą szefa WOŚP. Wizerunek Jurka Owsiaka stał się tłem dla napisu "oWSIak" i sloganu "Pacyfista obrońcą trepów z komuny". Okładkowy tekst "Gazety Polskiej" reklamowany jest stwierdzeniem, iż "Piotr Lisiewicz rozprawia się z Jerzym Owsiakiem".
Czy zatem możemy spodziewać się wyciągnięcia "teczek" na Jurka Owsiaka? Czy "Gazeta Polska" mogła dotrzeć do dokumentów potwierdzających, iż WOŚP została założona w niecnych celach przez funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych? Wątpliwe. Wygląda na to, że taką oprawę zafundowano biciu piany o krytyczne podejście Owsiaka do obniżenia emerytur byłym mundurowym.

Napisz do autora: jakub.noch@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...