Rafał Trzaskowski jednogłośnie wybrany na wiceszefa EPL. Schetyna odsunął konkurenta na boczny tor?

Grzegorz Schetyna odcina Rafał Trzaskowskiego od spraw krajowych?
Grzegorz Schetyna odcina Rafał Trzaskowskiego od spraw krajowych? Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Grzegorz Schetyna tryumfalnie ogłosił dziś na Twitterze, że zgromadzenie polityczne EPL na wniosek przewodniczącego Platformy Obywatelskiej jednogłośnie wybrało Rafała Trzaskowskiego na wiceprzewodniczącego. Zastąpi na tym stanowisku wyrzuconego z EPL Jacka Saryusza-Wolskiego.

Koledzy mu gratulują. Sukcesu? Mogłoby się wydawać, że tak, w końcu młody i popularny polityk zostaje wiceprzewodniczącym europejskiej frakcji. Ta sprawa ma zresztą szerszy kontekst, Trzaskowski zastępuje na tym stanowisku Jacka Saryusza-Wolskiego, którego asystentem jeszcze nie tak dawno temu był właśnie... Rafał Trzaskowski.
Niewykluczone jednak, że największym wygranym będzie tu Grzegorz Schetyna. Funkcja wiceprzewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej nie jest ani tak ważna, ani nie wróży tak spektakularnej kariery politycznej, jakiej można by się spodziewać. Z jednej strony "wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy," z drugiej swego rodzaju polityczna banicja, odcięcie od spraw krajowych.
O Rafale Trzaskowskim mówiło się, że może być kandydatem na prezydenta Warszawy, wróżono mu wielką karierę na rodzimej scenie politycznej. Nie można wykluczyć, że dzisiejszy awans podetnie mu skrzydła i nie będzie miał w przyszłości szans zagrozić pozycji Grzegorza Schetyny.

Napisz do autora: pawel.kalisz@natemat.pl

Trwa ładowanie komentarzy...