PiS traci poparcie? Nowy sondaż prawicowych mediów ma pokazać, że przewaga PiS nad PO rośnie

Prawicowe portale przekonują o rosnącej przewadze partii Kaczyńskiego nad PO.
Prawicowe portale przekonują o rosnącej przewadze partii Kaczyńskiego nad PO. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Trzy ostatnie sondaże polityczne dla różnych agencji pokazywały, że Platforma Obywatelska sukcesywnie odrabia stratę w stosunku do PiS, a notowania partii rządzącej powoli topnieją. Teraz prawica przedstawia własny sondaż. Zgodnie z nim różnica pomiędzy partią Kaczyńskiego i drugim ugrupowaniem w Sejmie powiększa się i wynosi już 9 punktów procentowych.

Według sondażu przygotowanego przez Kantar Public dla wPolityce.pl i "wSieci", gdyby wybory odbyły się dzisiaj, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 35 proc. Polaków. Głos Platformie Obywatelskiej oddałoby 26 proc. badanych, partii Kukiz'15 - 13 procent.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Nowoczesna z 10-procentowym poparciem oraz SLD (5 proc.). Za progiem wyborczym znalazło się ugrupowanie Wolność Janusza Korwin-Mikkego i partia Razem - obie zyskałyby 3-procentowe poparcie. Z badania wynika też, że w wyborach wzięłoby udział 66 proc. respondentów.

Wszystkie poprzednie sondaże polityczne z 19, 23 i 24 marca pokazywały gwałtowny wzrost sympatii dla Platformy Obywatelskiej kosztem przede wszystkim Nowoczesnej i PiS. Ten ostatni również został wykonany przez agencję Kantar Public, tym razem dla "Gazety Wyborczej”. Poparcie dla PO zadeklarowało w nim 24 proc. obywateli, o aż 10 punktów proc. więcej w stosunku do poprzedniego badania, co tłumaczono porażką PiS-u w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej. Badanie to pokazywało też, że na partię Kaczyńskiego zagłosowałoby 27 proc. badanych.


Najnowszy sondaż odbył się w dniach 4-5 marca i wzięło w nim udział 1000 osób. Został przeprowadzony telefonicznie.

Źródło: wPolityce.pl
Trwa ładowanie komentarzy...