Dariusz Joński odchodzi z SLD. "Nie mogę przechodzić obojętnie wobec tego, co się stało"

Dariusz Joński
Dariusz Joński Fot. Kornelia Głowacka / Agencja Gazeta
Dariusz Joński, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, odchodzi z partii. Powodem jego decyzji jest środowe głosowanie przeciw bezpłatnej komunikacji dla dzieci. – Decyzja kierownictwa łódzkiego SLD i głosowanie radnych spowodowało, że podjąłem decyzję o wystąpieniu w dniu dzisiejszym z szeregów SLD – mówi nam Dariusz Joński.

Dariusz Joński po 17 latach rezygnuje z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) – jako pierwszy tę informację podał portal 300polityka.pl. Poszło o głosowanie łódzkich radnych SLD przeciw bezpłatnej komunikacji dla dzieci. – Radni SLD w ostatnią środę zagłosowali przeciwko projektowi obywatelskiemu, któremu poświęciliśmy razem z mieszkańcami Łodzi pół roku. Chodzi o bezpłatną komunikację miejską dla łódzkich dzieci – tłumaczy w rozmowie z naTemat Dariusz Joński.
Dariusz Joński

Nie mogę przechodzić obojętnie wobec tego, co się stało. Tym bardziej, że przez ostatnie 10 lat tłumaczyli się członkowie i my także z niepopularnych decyzji. jak np. likwidacji barów mlecznych, czy ulg studenckich. Tym bardziej takich błędów nie należy popełniać. Poświęciliśmy dużo czasu, żeby to się udało, więc niezrozumiałe jest dla mnie, że w partii w której jestem od 17 lat coś takiego zrobił.

Joński deklaruje, że zawsze będzie miał serce po lewej stronie. Teraz będzie działał w ramach stowarzyszenia "Inicjatywa Polska", które wraz z Barbarą Nowacką od lutego ub.r. współtworzy.

Joński był m.in. rzecznikiem, członkiem zarządu krajowego SLD i przewodniczącym tej partii w województwie łódzkim.
Trwa ładowanie komentarzy...