"Zrobimy wszystko, aby Polska była zdrowa psychicznie". Schetyna ostro o smoleńskim show Kaczyńskiego i Macierewicza

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie szczędził ostrych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy za to, jak wykorzystali 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie szczędził ostrych słów pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy za to, jak wykorzystali 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
W piątek w wystąpieniu w Sejmie mówiłem jaka według Platformy Obywatelskiej powinna być Polska. Nie wiem, czy państwo pamiętacie, ale użyłem też sformułowania, że oczekujemy i zrobimy wszystko, aby Polska była zdrowa psychicznie. To memento dla tego wszystkiego, co zdarzyło się od wczoraj i co dzieje się w ostatnich godzinach... – mówił na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

W ten sposób szef największej partii opozycyjnej odniósł się oczywiście do wydarzeń z 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W tym szczególnie do informacji, które zaprezentowała powołana przez ministra obrony narodowej podkomisja ds. ponownego zbadania tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Jak informowaliśmy w naTemat, eksperci pracujący na zlecenie wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Antoniego Macierewicza ożywili teorię o wybuchu na pokładzie rządowego Tu-154M.

Między innymi na podstawie eksperymentu polegającego na wysadzeniu blaszanej szopy dr Wacław Berczyński i spółka publicznie postawili pytanie o to, czy na pokładzie Tupolewa użyto broni termobarycznej. Odpowiedzi już kilka godzin później na wiecu zorganizowanym przed Pałacem Prezydenckim udzielił sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Teraz wiemy z bardzo wysokim stopniem pewności, że doszło do wybuchu – oznajmił w rocznicowym przemówieniu.

Na wtorkowej konferencji Grzegorz Schetyna mówił, że jeśli takie zachowanie rządzących nie jest czystym cynizmem, to "tezy są formułowane w stanie albo skrajnych emocji, albo braku równowagi psychicznej". – Oprócz tego, co widzieliśmy w tzw. pseudonaukowej relacji czy prezentacji, to wszystko miało potwierdzenie na Krakowskim Przedmieściu. W drugiej odsłonie kompletnego teatru nienawiści, który widzieliśmy. Nie tylko z udziałem polityków PiS, ale także prezydenta Dudy – mówił szef Platformy Obywatelskiej. – Może rzeczywiście mniej szkód dla Polski robi prezydent, kiedy wyjeżdża po raz siódmy raz na narty, niż wypowiadając się w taki sposób, jak zrobił to wczoraj – dodał Schetyna.
Trwa ładowanie komentarzy...