"Super Express" rzuca poważne oskarżenia wobec posła PiS. Twierdzi, że parlamentarzysta molestował 8-latka

Ojciec 8-latka rzuca poważne oskarżenia pod adresem posła Jacka Świata z PiS.
Ojciec 8-latka rzuca poważne oskarżenia pod adresem posła Jacka Świata z PiS. Fot. Mieczysław Michalak/ Agencja Gazeta
Tabloidowe oskarżenia wobec posła PiS Jacka Świata brzmią poważnie. A oskarżającym jest ojciec 8-letniego chłopca. – Brał go nagiego do łóżka – twierdzi ojciec w rozmowie z "Super Expressem". Polityk zaprzecza, a śledztwo w tej sprawie prowadzi wrocławska prokuratura.

8-latek znajduje się pod opieką matki, która jest asystentką posła PiS Jacka Świata. Według relacji ojca, syn miał kilka razy przebywać w mieszkaniu polityka. – Opowiadał mi, że poseł zabierał go nago do łóżka (...). Kazał mu też chodzić nago po mieszkaniu, bił go po gołej pupie. To wszystko brzmiało przerażająco, zwłaszcza, że - według słów dziecka - miała w tym uczestniczyć matka chłopca – relacjonuje ojciec z rozmowie z "Super Expressem".
Rodzice 8-latka są ze sobą skłóceni i trwa proces o przyznanie opieki nad chłopcem. Według sądu pierwszej instancji opiekę powinna sprawować matka. Ojciec otrzymał natomiast możliwość zabierania syna w co drugi weekend, a dodatkowo może spędzać z nim czas w tygodniu. O swoich podejrzeniach wobec posła Świata ojciec poinformował policję.

– Przyjęliśmy zgłoszenie dotyczące doprowadzenia do innych czynności seksualnych małoletniego poniżej 15. roku życia. Sprawa została przekazana prokuraturze – informuje cytowany przez "SE" Kamil Rynkiewicz, oficer dolnośląskiej policji.
Proszony o komentarz parlamentarzysta, zanim rzucił słuchawkę, zdążył wszystkiemu zaprzeczyć. Tabloidowi udało się porozmawiać z matką 8-latka. – Mój były konkubent próbuje mnie zniszczyć, a do tego posła Świata. Krzysztof walczy ze mną o dziecko i to kolejny powód, dla którego posuwa się do takich zachowań! Nie łączy mnie żadna relacja z panem posłem, oprócz służbowej – mówi Halina T.

źródło: "SE"
Trwa ładowanie komentarzy...