Polki jednoczą się przeciw fanatykom. W ramach WKRW kobiety stawią opór fundamentalistom religijnym

Tak szerokiej Koalicji na rzecz praw kobiet jeszcze w Polsce nie było.
Tak szerokiej Koalicji na rzecz praw kobiet jeszcze w Polsce nie było. fot. WKRW
Polki mają dość "antykobiecej kampanii fundamentalistów religijnych aprobowanej i wspieranej przez polski rząd". Dlatego ponad 70 organizacji kobiecych zjednoczyło się w Wielkiej Koalicji za Równością i Wyborem (WKRW). Ostrze krytyki skierowane jest nie tylko wobec polityków. Dostanie się też zwolennikom delegalizacji przerywania ciąży.

"Panie Beato, niestety, ten rząd obalą kobiety" – te słowa z Czarnego Protestu brzmią jak epitafium dla prawicowych polityków. Czarny protest udowodnił siłę kobiet. Teraz, aby nie zmarnować dorobku buntu, ponad 70 organizacji kobiecych zawiązało Wielką Koalicję za Równością i Wyborem (WKRW). Lista organizacji imponuje.

Notatka prasowa Koalicji

Opublikowany przez Wielka Koalicja za Równością i Wyborem na 12 kwietnia 2017
Do Koalicji przyłączyły się kobiety z różnych regionów Polski. Na profilu społecznościowym Koalicji internautki entuzjastycznie popierają powstanie wspólnego frontu.
Cel mają jasny – walczyć o prawa kobiet. Zdaniem działaczek obecne przepisy prawne dotyczące przerywania ciąży w praktyce nie działają. – Niemal każda próba wyegzekwowania legalnej aborcji napotyka na opór ginekologów albo dyrektorów szpitali – piszą w swoim komunikacie.

Wielka Koalicja za Równością i Wyborem to nieformalna inicjatywa zrzeszająca ponad 70 organizacji pozarządowych i ruchów...

Opublikowany przez państwomiasto na 12 kwietnia 2017
Są oburzone, że minister zdrowia deklaruje również, że uniemożliwiłby zgwałconej dziewczynie dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Zamiast edukacji seksualnej w szkołach są antyaborcyjne konkursy plastyczne dla dzieci. "Demonizowanie oświaty seksualnej, moralne przyzwolenie na łamanie praw pacjentek, błędy i zaniedbania polityki zdrowia publicznego są aspektami dyskryminacji i łamania praw człowieka" - czytamy w deklaracji WKRW.
Trwa ładowanie komentarzy...