Nawet PSL wyprzedza Nowoczesną. Partia Petru już nie może udawać, że nic się nie stało

Nawet PSL wyprzedza Nowoczesną. Partia Petru już nie może udawać, że nic się nie stało
Nawet PSL wyprzedza Nowoczesną. Partia Petru już nie może udawać, że nic się nie stało Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ostatnie sondaże gwarantują politykom emocje niczym u Hitchcocka. Zapierają dech w piersiach i rządzącym, i opozycji. Raz jedni mają powód do radości, raz drudzy. Jest tylko jedno ugrupowanie, które od paru tygodni nie ma się z czego cieszyć.

Na Nowoczesną chce głosować zaledwie nieco ponad 6 proc. wyborców – wynika z badania IBRiS przeprowadzonego dla "Faktu" i Radia ZET. Na czele jest PiS z poparciem ponad 32. proc., dalej PO – ponad 25 proc. Potem długo, długo nic i: Kukiz 15' – 8 proc., PSL – 7 proc., Nowoczesna – 6 proc. i tuż ponad progiem jedyna partia spoza parlamentu, czyli SLD.

Te wyniki wywołały radość wśród ludowców.
W szeregach Nowoczesnej ostatnio nie dzieje się za dobrze – wczoraj ugrupowanie Ryszarda Petru opuściło czworo posłów zasilając klub Platformy Obywatelskiej.
Ale i Grzegorz Schetyna też raczej powodów do radości nie ma. Sondaż wykonano tuż po obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej i głosowaniu nad wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. I co? PiS-owi poparcie wzrosło o ponad 2 punkty, Platformie zaś spadło o ponad 3 pp.

źródło: Radio ZET
Trwa ładowanie komentarzy...