Po 13 latach Trójka znika z Open'er Festival. Organizatorzy nie chcą już publicznego radia na słynnej imprezie w Gdyni

Flagi z logo radiowej Trójki powiewały w Gdyni przez 13 lat. Teraz organizatorzy podziękowali publicznej stacji za patronat medialny.
Flagi z logo radiowej Trójki powiewały w Gdyni przez 13 lat. Teraz organizatorzy podziękowali publicznej stacji za patronat medialny. Fot . Jan Rusek / Agencja Gazeta
Kurczące się grono słuchaczy i chyba najzwyklejszy w świecie wstyd zdecydowały o tym, że radiowa Trójka po 13 latach przestaje być patronem medialnym najważniejszego w tej części Europy festiwalu muzycznego Open'er. – Partnerem radiowym Open’era nie będzie w tym roku Trójka – poinformowała w branżowym serwisie "Press" Aleksandra Krakowska z Alter Art.

Cytowana przez "Press" przedstawicielka organizatora Open’er Festival tłumaczy, iż ofertę Trójki zastąpi w tym roku "propozycja największa pod względem wartości marketingowej, a także najlepsza i najbardziej komplementarna w kontekście wszystkich imprez". Ekipa z Alter Art odpowiada bowiem także za organizację innych wielkich wydarzeń muzycznych, takich jak Orange Warsaw Festival i Krakow Live Festival.

Jak wielokrotnie informowaliśmy w naTemat, z radiowej Trójki masowo odchodzą lub zwalniani są najpopularniejsi dziennikarze, którzy nie akceptują zmian wprowadzonych w mediach publicznych przez Prawo i Sprawiedliwość. Fakt, iż partia rządząca wykorzystuje państwowe anteny do uprawiania korzystnej dla niej propagandy mocno odbił się na wynikach Trójki. Z danych opublikowanych w lutym wynikało, że Trójka zajęła pozycję lidera wśród stacji, które tracą słuchaczy.

źródło: "Press"
Trwa ładowanie komentarzy...