Jezus ze Świebodzina robi światową karierę. Figura "odlatuje" w teledysku Cassiusa i Pharella Williamsa

Jezus ze Świebodzina w teledysku.
Jezus ze Świebodzina w teledysku. Fot. Kadr z "Go Up"
W sieci krąży teledysk do utworu "Go Up" francuskiego duetu Cassius, nagranego razem z Pharrellem Williamsem i Cat Power. Na podzielonym ekranie widać zlepki dwóch różnych ujęć. Jeden z takich duetów tworzą Jezus ze Świebodzina i statek kosmiczny.

"A tylu było przeciwników pomnika Jezusa - Króla Polski :)" – komentuje klip Cassiusa, Cat Power i Pharella Williamsa rodak-internauta. "I proszę! Promuje nas lepiej, niż Polska Izba Turystyki" – dodaje. Obecność figury nie jest przypadkowa, "Go up" wypełniono religijnymi motywami. W teledysku dostrzeżemy fragmenty kościołów czy zakonnicę.
Reżyser Alexandre Courtès postawił też na ekologię i seks. To, jak poskładał ujęcia, robi wrażenie i nie pozostawia obojętnym. Figurę Chrystusa Króla umieścił w połowie klipu, postanawiając "wypchać" ją lecącą w kosmos rakietą. Ciekawe, co Courtès wie o świebodzickim symbolu.

Monument wzniesiono według projektu Mirosława Pateckiego w 2010 r. Rzeźba nawiązuje do pomnika Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro i jest od niego o 3 metry większa. Przed Światowymi Dniami Młodzieży polski Jezus przeszedł mały remont.
Trwa ładowanie komentarzy...