Wpis Jacka Poniedziałka jest ostry, wulgarny, złośliwy i niesprawiedliwy

Ze smutkiem przyjąłem słowa Jacka Poniedziałka. Przeczytałem cały wpis aktora na blogu z uwagą, jak to zwyczajnie czynię. Trudno doszukać się tam jednego prawdziwego zdania. Mówię to ze smutkiem, ale podawane tam przykłady są ewidentnie fałszywe. A słowa, których używa pan Poniedziałek są nie tylko ostre, ale wulgarne, złośliwe i niesprawiedliwe.

Przypomnę panu Jackowi, że udało mi się zrealizować Arkady Kubickiego i spłacić kredyty zaciągnięte na ich realizację. Jeżeli chodzi o skład obsady warszawskiego teatru to jest on jednym z najlepszych: Glińska, Słobodzianek, Englert, Janda, Seweryn i wielu innych wybitnych twórców.

Warszawa ma bardzo dobry staff reżyserów i dyrektorów teatrów. Zarówno tych bardziej rozrywkowych, jak i poważnych. Daje nam to bardzo dobrą pozycję w Europie. Negowanie tego stanu rzeczy jest czymś bardzo niewłaściwym.

Tutaj przeczytasz wpis Jacka Poniedziałka, do którego odnosi się minister Zdrojewski.


Nominacja Tadeusza Słobodzianka nie jest moja, ale będę jej bronić. Słobodzianek ma wszystkie kompetencje, aby dyrektorować scenie warszawskiej.

Jacek Poniedziałek mówi o "kolesiostwie", a proszę wskazać jeden przykład zatrudnienia przez Zdrojewskiego "kolesia" w jakiejkolwiek instytucji kultury w Polsce. Nikogo wśród najbliższych współpracowników, czy dyrektorów scen nie zatrudniłem z PO.

Ten wpis jest nie tylko fałszywy, ale i bardzo krzywdzący. Kolejna bardzo ważna i nieprawdziwa rzecz to zarzut, że nic się nie udało zrobić dla kultury za naszych rządów. Otóż prawie wszystko się udało.

Zwiększone nakłady na kulturę, 200 inwestycji na kwotę blisko 800 milionów złotych. Prawidłowa weryfikacja tych kosztów i wydatków, czego nie robiono do tej pory. Nabywamy i odzyskujemy dzieła sztuki. Praktycznie każdego miesiące coś do nas wraca. Mamy ustawę, która przez wielu reprezentantów środowisk była uznawana za niezbędną.


Jeżeli chodzi o zarzuty skierowane w kierunku Hanny Gronkiewicz-Waltz to proszę wskazać dyrektora PO, który uzyskał stolik instytucji kulturalnej. Prezydent Warszawy nie podjęła żadnej decyzji na rzecz swojego "kolesia".

Porażka z muzeum sztuki nowoczesnej jest niewątpliwa i jestem pewien, że gdyby wpis pana Poniedziałka nie był pełen epitetów to rzeczowa dyskusja przez osoby odpowiedzialne za powstanie muzeum zostałaby w tej materii podjęta.

Fragment Poranka TOK FM, w którym wystąpił dziś Bogdan Zdrojewski. Jednym z tematów rozmowy był właśnie wpis Jacka Poniedziałka
Trwa ładowanie komentarzy...