Zawinili, bo nie są Polakami. Wzruszające pożegnanie klubu z małymi sportowcami zmuszonymi do wyjazdu z Polski

Tak klub żegna się z chłopcami, którzy decyzją władz mają błyskawicznie opuścić Polskę.
Tak klub żegna się z chłopcami, którzy decyzją władz mają błyskawicznie opuścić Polskę. fot. facebook.com/klubtaekwondowesola
Centrum Sztuk Walk z Wesołej zamieściło wpis na Facebooku, który wywołuje duże emocje internautów. Nie chodzi jednak o emocje sportowe, ale o oburzenie tym, że z klubem właśnie musieli się pożegnać dwaj mali zawodnicy. Jak relacjonuje klub, dostali od władz 24 godziny na opuszczenie Polski. Chłopcy nie są Polakami.

"Napisaliśmy im pismo, mieli rano zawieźć. Nastraszyli ich, że jak nie wyjadą dziś do wieczora, to ich aresztują i deportują do Rosji lub Czeczenii bez możliwości powrotu do Polski. A jak wyjadą sami, to będą mogli za jakiś czas tu przyjechać i ubiegać się raz jeszcze o azyl" - pisze klub sportowy.

Smutny dzień dziś :( Żegnamy naszych dwóch klubowiczów, świetnych sportowców i przede wszystkim przyjaciół, którzy w...

Opublikowany przez Centrum Sztuk Walk TKD Wesoła na 13 kwietnia 2017
Ale chłopcy i ich rodziny wcale nie chcą wyjeżdżać z Polski, która stała się ich domem. Centrum Sztuk Walk opisuje godzina po godzinie dramatyczną walkę o to, by mali sportowcy nie musieli wyjeżdżać z kraju. "Tata chłopca siedzi od rana w Urzędzie ds. Emigracji. Rodzina na walizkach w strachu, że przyjedzie po nich straż graniczna i deportuje do Rosji. Podobno coś się dzieje i mnóstwo obcokrajowców dostało takie natychmiastowe nakazy" – pisze CSW na Facebooku.
Internauci są oburzeni sytuacją i zawiadamiają o niej media i osoby publiczne. Wyrażają także solidarność z deportowanymi rodzinami. Losy chłopców i ich rodzin właśnie się ważą. O godzinie 18:00 w Warszawie przed wejściem do Metra Centrum odbędzie się pikieta w ich obronie.
Trwa ładowanie komentarzy...