Niemowlak potraktowany jak groźny terrorysta. Amerykanie "przesłuchali" 3-miesięcznego bobasa w charakterze podejrzanego

3-miesięczne niemowlę zostało potraktowane niczym groźny terrorysta
3-miesięczne niemowlę zostało potraktowane niczym groźny terrorysta Fot: The Guardian/screen
Amerykańskie służby podejrzewały o terroryzm 3-miesięcznego niemowlaka, który został nawet "przesłuchany" w tej sprawie. Cała ta groteskowa sytuacja miała związek z pomyłką dziadka dziecka. Odpowiadając na pytanie: "Czy miał Pan/i do czynienia z działalnością terrorystyczną, szpiegostwem, sabotażem lub ludobójstwem?" staruszek się pomylił i w ankiecie wizowej bobasa zaznaczył odpowiedź twierdzącą.

Dziecko zostało więc oficjalnie wezwane do ambasady USA w Londynie na przesłuchanie. – Nie mogłem uwierzyć – opowiadał 62-letni Paul Kenyon dziennikowi "The Guardian" – że nie widzą, iż to najzwyklejsza w świecie pomyłka i że 3-miesięczne dziecko nie może nikomu zagrozić.
Kenyon dodał, że dziecko zachowywało się podczas przesłuchania nadzwyczaj mężnie i "ani razu nie zapłakało”. Podobno pracownicy amerykańskiej ambasady z całą powagą prowadzili przesłuchanie niemowlaka niczym groźnego terrorysty. Paula Kenyona jego pomyłka kosztowała ogólnie 3000 funtów.

źródło: The Guardian
Trwa ładowanie komentarzy...