PiS powinno się bać kolejnych wyborów. Polacy wierzą w wygraną anty-koalicji

PiS powinno bać się kolejnych wyborów. Ten sondaż nie zostawia złudzeń, partia J. Kaczyńskiego przegrałaby z anty-koalicją.
PiS powinno bać się kolejnych wyborów. Ten sondaż nie zostawia złudzeń, partia J. Kaczyńskiego przegrałaby z anty-koalicją. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
PO, Nowoczesna i PSL odsuną PiS od władzy w następnych wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Radia Zet i "Faktu". Aż 36 proc. ankietowanych wierzy, że trzy opozycyjne obozy zjednoczą siły w 2019 r. Nieco mniej uważa, że PiS pokonać może tylko nowy przeciwnik. Tak czy inaczej, partia rządząca ma powód do zmartwień.

Platforma Obywatelska depcze po piętach Prawu i Sprawiedliwości - obie partie dzieli zaledwie 1 punkt procentowy. Tyle wynosi przewaga partii rządzącej według ostatniego sondażu zrealizowanego przez Kantar Public dla "Gazety Wyborczej". A co gdyby PO wystartowała razem z Nowoczesną i PSL?

IBRiS zapytał 1100 osób, kto ich zdaniem wygra wybory parlamentarne w 2019 r. Odpowiedź "koalicja partii opozycyjnych wobec PiS" wybrało 36 proc. badanych. Aczkolwiek 23,8 proc. uważa, że taka koalicja nie ma sensu. Ta część ankietowanych chętnie zobaczyłoby zupełnie nową siłę polityczną. Niemal tyle samo osób sądzi, że PiS nadal będzie rządzić.

Jeszcze w październiku PiS cieszyło się poparciem społeczeństwa - przynajmniej pokazywanym w sondażach. Zmiana przyszła po "czarnych protestach", choć nie od razu. Najpierw Polacy zauważyli, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Później doszło do awantury o media i sprawy potoczyły się lawinowo. Dziś triumfuje PO, Nowoczesna zostaje w tyle. Robert Biedroń nie wyklucza zaś walki o fotel prezydenta.


źródło: radiozet.pl
Trwa ładowanie komentarzy...