Ten dokument pokazuje, jak Macierewicz nie szanuje Dudy. Ujawniono list, w którym prezydent doprasza się o informacje

Okazuje się, że wiceprezes PiS i szef MON Antoni Macierewicz okazywał prezydentowi Andrzejowi Dudzie większy brak szacunku niż dotąd sądzono...
Okazuje się, że wiceprezes PiS i szef MON Antoni Macierewicz okazywał prezydentowi Andrzejowi Dudzie większy brak szacunku niż dotąd sądzono... Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta
Okazuje się, że długa wymiana korespondencji między Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem miała dla głowy państwa bardziej kłopotliwy charakter niż dotąd sądzono. We wtorek w sieci ujawniono treść listu od prezydenta do szefa MON, w którym Andrzej Duda załącza wykaz pozostawionych bez odpowiedzi pism wysłanych przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego do Antoniego Macierewicza między grudniem 2015 roku a październikiem 2016 roku.

Co więcej, w ujawnionej dziś korespondencji z marca bieżącego roku prezydent Andrzej Duda podkreśla, że podległe mu Biuro Bezpieczeństwa Narodowego nawet ponad rok czeka na odpowiedzi z Ministerstwa Obrony Narodowej w sprawach, których część "ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa". Ten dokument we wtorek został publikowany na Twitterze:
Przypomnijmy, iż wcześniej Kancelaria Prezydenta oficjalnie informowała o długiej wymianie listów między głową państwa a wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości, szefem MON Antonim Macierewiczem. Powszechnie komentowano to jako kolejny okaz słabości i marginalizacji prezydenta Dudy, szczególnie w roli Zwierzchnika Sił Zbrojnych.

Krytyka w tej sprawie płynęła nie tylko ze strony opinii publicznej, ale także od samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Ja też nie mogę się nadziwić relacjom na linii minister obrony-prezydent. Polityka epistolarna mi nie odpowiada – stwierdził w jednym z wywiadów. Wreszcie 31 marca w BBN doszło do spotkania głowy państwa z ministrem obrony. – Zostałem zapewniony, że wszystko idzie zgodnie z planem – komentował prezydent Duda po jego zakończeniu.
Trwa ładowanie komentarzy...