Donald Tusk na dworcu w Sopocie żegnany przez mieszkańców. Były flagi, kwiaty i życzenia urodzinowe

Donald Tusk żegnany w Sopocie.
Donald Tusk żegnany w Sopocie. Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Donald Tusk ma się dziś stawić w warszawskiej prokuraturze. Do Warszawy przyjedzie pociągiem z Sopotu, gdzie na peronie pożegnała go grupa manifestantów. Były flagi, kwiatek i okrzyki "Jest poparcie dla pana".

Na dworcu w Sopocie na byłego premiera czekał tłum ludzi z flagami. Krzyczano o poparciu, odśpiewano „sto lat”. Donald Tusk za kilka dni obchodzi urodziny, ale to tylko pretekst. Tym, którzy przyszli na dworzec przyświecała raczej myśl zaakcentowania swojego poparcia dla byłego premiera.

Opublikowany przez Natemat.pl na 18 kwietnia 2017
Donald Tusk będzie dziś przesłuchiwany w warszawskiej prokuraturze w charakterze świadka. Na peronie wyglądał na zaskoczonego, kiedy oprócz fotoreporterów próbowali się do niego przebić ludzie z flagami.

Chodzi o aferę, jaką próbują rozniecić politycy Prawa i Sprawiedliwości, dotyczącą domniemanej współpracy polskich i rosyjskich służb specjalnych. Prawica stoi na stanowisku, ze mogło dojść do zdrady interesów Polski. Opozycja przekonuje, że cały atak jest wymierzony w Tuska, przypominając, iż wezwanie do prokuratury zostało wysłane wkrótce po kompromitującej klęsce Beaty Szydło i ministra Waszczykowskiego w Brukseli. Podczas głosowania za przedłużeniem kadencji Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej PiS przegrał stosunkiem głosów 27:1.
Trwa ładowanie komentarzy...