Awantura o czerwoną kartkę, czyli komu i dlaczego przeszkadza kolor zdjęcia Donalda Tuska

Działacze KOD rozdawali na Dworcu Centralnym w Warszawie takie portrety Donalda Tuska. Konkurencji PO szybko skrytykowali ich kolor.
Działacze KOD rozdawali na Dworcu Centralnym w Warszawie takie portrety Donalda Tuska. Konkurencji PO szybko skrytykowali ich kolor. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Środowa podróż przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na przesłuchanie w warszawskiej prokuraturze to pod wieloma względami majstersztyk marketingu politycznego. Nic więc dziwnego, że nerwowo na pokaz siły twórcy Platformy Obywatelskiej reaguje polityczna konkurencja od lewa do prawa. Z braku lepszych argumentów przyczepiono się do... koloru kartek z portretami Donalda Tuska, które dzierżyli jego zwolennicy.

Wszystko dlatego, że sympatycy Komitetu Obrony Demokracji na Dworcu Centralnym w Warszawie witali szefa Rady Europejskiej kartkami w kolorze czerwonym. Wydrukowano na nich portret Donalda Tuska i hasło #przystanekEuropa, którym opisuje się dzisiejsze wydarzenia. KOD-owcy pewnie chcieli, by ich kartki rzucały się w oczy. Jednak dostarczyli amunicji przeciwnikom Donalda Tuska, którzy szybko chwycili się tego tematu. I przypominali, że czerwona kartka w sporcie oznacza karę i wezwanie do zejścia z boiska. W kpinach z tej kolorystycznej wpadki Nowoczesna stanęła ramię w ramię ze Zjednoczoną Prawicą.
Tych, dla których w polityce najważniejszy jest kolor kartki, celnie wypunktował jednak poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba. "Demokracja się wali, a wy komentujecie kolor kartki" - napisał na Twitterze polityk, który w marszu za Donaldem Tuskiem sam niósł czerwony portret lidera.
Trwa ładowanie komentarzy...