"Spada na was wielki obowiązek strzeżenia popiersia...". Tak Macierewicz na raz ośmieszył wojsko i katastrofę smoleńską

Minister obrony narodowej i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz kolejny raz postanowił ośmieszyć Wojsko Polskie i pamięć o tragicznie zmarłym prezydencie Lechu Kaczyńskim.
Minister obrony narodowej i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz kolejny raz postanowił ośmieszyć Wojsko Polskie i pamięć o tragicznie zmarłym prezydencie Lechu Kaczyńskim. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Antoni Macierewicz postanowił przekroczyć kolejne granice w ośmieszaniu Wojska Polskiego i pamięci o prezydencie Lechu Kaczyńskim. Co więcej, w środę minister obrony narodowej oraz wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości postanowił zakpić z honoru polskich żołnierzy i tragicznie zmarłej głowy państwa jednocześnie. Oto, jak tego dokonał.

Środa to na ulicach Warszawy dzień obfitujący w gorące wydarzenia. Zaczęło się od przyjazdu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przesłuchanie w prokuraturze. Później odbyły się uroczystości związane z 74. rocznicą wybuchu powstania w warszawskim getcie. Nieco w cieniu tych dwóch wydarzeń trwało święto Dowództwa Garnizonu Warszawa. Minister obrony narodowej "zadbał" jednak o to, by nie przeszły one bez echa...

– Tak, jak na co dzień strzeżecie wielkiej tradycji i dorobku Wojska Polskiego i polskich żołnierzy zaklętych w Grobie Nieznanego Żołnierza, tak od tygodnia spada na was wielki obowiązek strzeżenia popiersia tego, który poległ w obronie Rzeczpospolitej – wypalił Antoni Macierewicz do stołecznych dowódców.

W ten sposób wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości nawiązał oczywiście do odsłoniętego niedawno popiersia tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Choć podczas obchodów 7. rocznicy tragedii z 10 kwietnia 2010 roku uroczyście zaprezentowano je na placu Piłsudskiego, szybko zostały przeniesione do gmachu Dowództwa Garnizonu Warszawa.
Trwa ładowanie komentarzy...