Oto polityka prorodzinna PiS? Żona eksperta komisji smoleńskiej została polskim konsulem honorowym w USA

Prof. Wiesław Binienda jest członkiem komisji smoleńskiej powołąnej przez Antoniego Macierewicza i pracownikiem uniwersytetu w Akron
Prof. Wiesław Binienda jest członkiem komisji smoleńskiej powołąnej przez Antoniego Macierewicza i pracownikiem uniwersytetu w Akron Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Polska otworzy nową placówkę dyplomatyczną w USA. Stanowisko konsula honorowego obejmie w niej Maria Szonert-Binienda, czyli żona jednego z ekspertów komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza. Decyzję o utworzeniu nowej placówki i mianowaniu konsulem żony prof. Wiesława Biniendy podpisał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Jeszcze w tym miesiącu Polska otworzy Konsulat Honorowy w Akron. Maria Szonert-Binienda jest działaczką polonijną w USA, a prywatnie żoną prof. Wiesława Biniendy, jednego z ekspertów komisji smoleńskiej powołanej przez Antoniego Macierewicza. Podobnie jak mąż znana jest z wyrazistych poglądów na to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem. Często występuje na konferencjach organizowanych przez środowiska lansujące tezę o zamachu.

Maria Szonert w polonijnym radio, warto posłuchać...

Opublikowany przez Jacek K. Matysiak na 15 kwietnia 2017
Trzy lata temu, kiedy piastowała stanowisko wiceprezeski Kongresu Polonii Amerykańskiej, mówiła m.in. że "zamach w Smoleńsku został przygotowany przez polskie i rosyjskie służby specjalne". Nie wiadomo, dlaczego Polska tworzy placówkę akurat w niewielkim mieście Akron. Istotne jest chyba to, że prof. Wiesław Binienda jest tam pracownikiem miejscowego uniwersytetu.

nie ma to jak honor

Opublikowany przez Wojciech Twardy na 19 kwietnia 2017
Konsul honorowy w odróżnieniu od konsulów zawodowych za swoją pracę nie pobiera wynagrodzenia – pracuje honorowo, stąd i jego nazwa. Jeżeli chodzi o kompetencje może wykonywać wszystkie te same funkcje, co konsul zawodowy. W miejscach, w których państwo wysyłające nie jest reprezentowane przez misję dyplomatyczną, ani konsula zawodowego – konsul honorowy może być traktowany jak "oficjalny przedstawiciel" państwa.

źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...