Dobra zmiana w praktyce. Dyrektor z resortu Szyszki sugeruje, że Donald Tusk zasługuje na... "kajdanki i szubienicę"

Dyrektor z departamentu Szyszki sugeruje karę śmierci dla Donalda Tuska.
Dyrektor z departamentu Szyszki sugeruje karę śmierci dla Donalda Tuska. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja
Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica – napisała w mediach społecznościowych dyrektor biura ministra środowiska. Komentarz Beaty Nowosielskiej o karze śmierci dla przewodniczącego Rady Europejskiej został zamieszczony na stronie wydarzenia założonego przez korespondenta TVP w Berlinie, Cezarego Gmyza.

Strona na Facebooku "Powitajmy Tuska tak jak na to zasługuje”, którą założył Gmyz, obfituje w prześmiewcze i sugerujące przestępczą działalność albo niemiecką narodowość Donalda Tuska memy. Wśród nich znalazł się też mocny wpis dyrektor z departamentu Jana Szyszki, Beaty Nowosielskiej. Urzędniczka napisała: "Powitanie dla Tuska? Kajdanki i szubienica”.
Strona jest również popularna wśród tych, którzy bronią Donalda Tuska i wybrali się pod warszawską prokuraturę, by okazać z nim solidarność. Obie te grupy nie przebierają w słowach, mimo to włączenie się do tego dyskursu urzędniczki państwowej może szokować. Być może pani dyrektor zdała sobie z tego sprawę, ponieważ jej wpis już został usunięty.

Beata Nowosielska jest obecnie dyrektorem Departamentu Edukacji i Komunikacji w ministerstwie środowiska. Wcześniej zasiadała w radzie warszawskiej dzielnicy Wesoła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Na stanowisko radnej polecał ją sam Jan Szyszko z małżonką, która również w niej zasiadała. "Polecamy Panią Beatę jako osobę, która odzwierciedla najlepsze cechy swojego pokolenia, cenimy w niej przede wszystkim dynamiczność i upór w dążeniu do celu" – pisali w rekomendacji.

To oczywiście tylko czubek góry lodowej. Jak pisaliśmy w naTemat, do podobnych jak na Facebooku utarczek słownych pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami przewodniczącego Rady Europejskiej dochodziło wczoraj na ulicach Trójmiasta i Warszawy.

Źródło: Gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...